کارت‌های بانکی از 420 میلیون عدد گذشت


کارت‌های بانکی از 420 میلیون عدد گذشت

مانده انواع کارت‌های بانکی در کشور تا پایان خردادماه سال جاری از ۴۲۰ میلیون عدد گذشته است.

به گزارش بنکر (Bankerمانده کارت‌های بانکی صادر شده بانک‌ها تا پایان خرداد امسال حاکی از آن است که در حال حاضر معادل ۴۲۰ میلیون و ۳۵۵ هزار و ۹۵۳ عدد کارت بانکی در قالب کارت برداشت، اعتباری، هدیه و کارت پول الکترونیک در کشور وجود دارد. در این زمینه، بررسی آمار بانک مرکزی نشان می‌دهد که بانک ملی با صدور انواع کارت بانکی در رده نخست صدور انواع کارت بانکی قرار دارد.

همچنین، تا پایان خردادماه سال جاری بالغ بر ۲۷۲ میلیون و ۹۸۶ هزار و ۹۶۵ عدد کارت بانکی از نوع برداشت در کشور وجود دارد که بانک ملی ایران با تعداد ۴۸ میلیون و ۹۶۱ هزار و ۱۵۳ کارت، بیشترین صدور کارت برداشت در میان بانک‌ها و موسسات اعتباری کشور را داشته است.

بانک‌های صادرات، ملت و سپه در رده‌های بعدی قرار دارند و بانک خاورمیانه کمترین تعداد کارت برداشت را در شبکه بانکی صادر کرده است. علاوه بر این، طبق آخرین اعلام بانک مرکزی معادل چهار میلیون و ۳۰۴ هزار و ۳۴۶ عدد کارت بانکی از نوع اعتباری در شبکه بانکی وجود دارد که بانک ملت با تعداد یک میلیون و ۱۷۸ هزار و ۵۶۷ عدد کارت، بیشترین صدور کارت اعتباری در میان بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری کشور را داشته است.

از سوی دیگر، این آمار نشان می‌دهد که ۱۴۰ میلیون و ۸۴۰ هزار و ۶۲۰ عدد کارت خرید یا هدیه در سطح کشور توسط شبکه بانکی وجود دارد که بانک ملی ایران با صدور ۳۷ میلیون و ۱۷۶ هزار و ۷۴۹ عدد کارت هدیه در رتبه نخست این جدول قرار گرفته و پس از آن نیز بانک‌های پارسیان و ملت قرار دارند. همچنین، به نوشته ایسنا، معادل دو میلیون و ۲۲۴ هزار و ۲۲ عدد کارت پول الکترونیک تا پایان خردادماه سال جاری در کشور وجود دارد که عمده بازار کارت پول الکترونیک در اختیار بانک ملت است.

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!بيشترين بازديد امروز در گروه اقتصادی


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
خبر خوش اقتصادی نزدیک است