جستجوی واژه «ایران» در اشعار خواجوی کرمانی و شاه نعمت الله


جستجوی واژه «ایران» در اشعار خواجوی کرمانی و شاه نعمت الله

برنامه «پارسی گویان» این هفته پنجشنبه سیزدهم مرداد، با حضور محمد جعفر محمدزاده استاد دانشگاه و پژوهشگر زبان و ادبیات فارسی به بررسی واژه «ایران» در اشعار خواجوی کرمانی و شاه نعمت الله می‌پردازد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری شبستان به نقل از شبکه رادیویی ایران، برنامه «پارسی گویان» پنج شنبه‌ها ساعت ۱۶:۰۰ با محوریت پاسداشت زبان فارسی از رادیوایران پخش می‌شود

زهرا صالحی تهیه کننده برنامه «پارسی گویان» بیان کرد: این هفته پنجشنبه با حضور دکترمحمدجعفرمحمدزاده استاد دانشگاه و پژوهشگرزبان و ادبیات فارسی به بررسی واژه «ایران» در اشعار خواجوی کرمانی و شاه نعمت الله خواهیم پرداخت.

وی ادامه داد: کمال الدین ابوالعطاء محمود بن علی بن محمود، معروف به خواجوی کرمانی از مشاهیر شعرا و عرفای قرن هفتم هجری است. وی به غیر از دیوان قصاید و غزلیات، خمسهٔ نظامی گنجوی را نیز جواب داده است. هنچنین شاه نعمت ‌الله ولی از عرفا و شعرای قرن هشتم در ایران است و آثار ارزشمندی از او به‌جای مانده است.

صالحی اظهار داشت: بعد از بررسی واژه «ایران» در اشعار این دو شاعر گفتگویی با احمد غنی خسروی استاد ادبیات دانشگاه بارد برلین و رئیس سابق دانشکده ادبیات هرات خواهیم داشت و تینا میرکریمی نیز با استاد غلامعلی امیر نوری پیرامون به زبان فارسی گفت و گو می کند.

این‌ تهیه‌کننده در پایان تصریح کرد: در قسمتی از برنامه فرزانه شکراللهی به روال هر هفته کارشناس ادبیات بخش هایی از شاهنامه را می خواند.

«پارسی گویان» به تهیه کنندگی سیده زهرا صالحی و با اجرای حسن همایی و با حضور محمدجعفر محمدزاده پنجشنبه ها ساعت ۱۶ و بازپخش آن سه شنبه ها ساعت ۲۳ از رادیو ایران پخش می شود.

پایان پیام/523

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید

بيشترين بازديد امروز در گروه فرهنگی و هنری


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
قیمت ماشین جنیفر لوپز چند میلیارد تومان است؟ / عکس