راهنمای خرید کتاب کودک از عمو کتابی برای تمام رده های سنی


برای خرید کتاب کودک باید نکات مهمی را در نظر بگیرید تا بتوانید علاوه بر داشتن یک تجربه خرید خوب و مناسب، کتاب هایی را خریداری نمایید که کاملا برای فرزند شما مناسب باشد.

خرید کتاب کودک از عمو کتابی

نکات مهم خرید کتاب کودکانه از عمو کتابی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نواندیش ایرانیان و به نقل از عمو کتابی، برای خرید کتاب کودک باید نکات مهمی را در نظر بگیرید تا بتوانید علاوه بر داشتن یک تجربه خرید خوب و مناسب، کتاب هایی را خریداری نمایید که کاملا برای فرزند شما مناسب باشد. در هر سایت کتابی که به قصد خرید کتاب برای کودک خود وارد شوید، از هدهد و کتابک، تا عمو کتابی، اصلی ترین حالت دسته بندی برای کتب، دسته بندی سنی است زیرا بهترین حالت دسته بندی کتاب را دارد. در این بخش شما میتوانید بر اساس رده بندی سنی کودک خود، دسته مدنظر را انتخاب نمایید تا تفکیک اولیه صورت پذیرد. این موضوع بسیار مهم است اما چرا؟

اصل رده بندی سنی کتاب، کمک به تفکیک کتاب هایی است که برای سن فرزند شما مناسب است. در نظر داشته باشید کتابی که برای کودک 3 ساله است با کتابی که برای کودک 7 ساله مناسب است تفاوت های اساسی دارند. برخی تفاوت ها عبارتند از: تفاوت در جنس کتاب، تفاوت در حجم محتوا و تعداد صفحات، تفاوت در مقدار و نوع تصاویر و مهم تر از همه، تفاوت در موضوعات کتاب کودک. در تصویر زیر شما میتوانید درسته بندی های سنی متداول کتاب کودک را مشاهده نمایید.

دسته بندی های سنی متداول برای خرید کتاب کودک

اهمیت جنس کتاب در خرید کتاب کودکانه

مورد اول و جنس کتاب به این صورت است که کتاب هایی که برای کودکان کوچک تر چاپ میشوند، باید به نحوی باشند که قابلیت پاره شدن نداشته باشند و اگر کودک کتاب را در دهان خود گذاشت، دهان کودک آسیب نبیند و وی نتواند آن را بجود یا خیسی دهان کودک، کتاب را خراب نکند. حتی برخی از این کتب، برای این که کودک بتواند با خود کتابش را به حمام ببرد جلدی از جنس پارچه دارند.

اهمیت حجم محتوا در کتاب های کودکانه

تفاوت در حجم محتوا از این قرار است که طبیعتا کودک با سن کمتر به دلیل صبر کمتر و بازیگوشی بیشتر، نمیتواند یک کتاب 50 صفحه ای را بررسی کند و یا صبر کند تا پدر و مادرش برایش بخوانند (به جز کتب بازی و کتاب هایی شامل تصاویر جذاب یا کتاب هایی با چندین داستان و شعر کوتاه در یک جلد) ولی هر چه سن کودک بیشتر میشود، تعداد صفحات کتاب و متن آن نیز بیشتر میشود.

اهمیت تصاویر در کتاب برای کودک

تفاوت در مقدار تصاویر به این معناست که درست است که الزامی وجود ندارد که هر چه سن کودک بیشتر شد، تصاویر کمتر شوند، ولی چون کودک در سنین قبل مدرسه سواد خواندن ندارد، بیشتر تمرکزش روی تصاویر کتاب است، از این رو در این رده های سنی، تمرکز ناشران کتاب به صورت ویژه تری بر محتوای تصویری کتاب است و در انتها نیز تفاوت موضوعی است.

اهمیت تناسب موضوعی هنگام خرید کتاب برای کودکان

تفاوت موضوعی از این لحاظ است که مفاهیمی که در یک کتاب مناسب کودک 3 ساله مطرح میشود پیچیدگی کمتری نسبت به مفاهیم کتب مخصوص کودکان 7 ساله دارد. در واقع محتوای کتاب و موضوع آن به نوعی رده بندی میشوند که برای کودک مناسب باشد، او را خسته نکند و در انتهای کتاب، کودک از آن کتاب آموزش ببیند و رشد کند. خواندن کتاب با موضوعات نامناسب میتواند روند رشد کودک را دچار مشکل کند و یا او را از کتاب فراری دهد که این مورد میتواند در آینده او نیز مشکلات زیادی را به وجود بیاورد.

راهنمای خرید کتاب کودک

پس از انتخاب رده بندی سنی، کتاب های زیادی متناسب با آن سن به شما نمایش داده میشوند که شما میتوانید با انتخاب موضوع مدنظرتان، این بازه کتاب را کوچکتر کنید. معمولا درون سایت های کتاب کودک مانند عمو کتابی، هدهد و ... موضوعات کتب، به صورت هوشمند قرار دارند و شما با انتخاب از بین آنها میتوانید تنها کتاب هایی را مشاهده نمایید که درباره آن مفهوم هستند. به طور مثال اگر شما به دنبال خرید کتاب کودک درباره مضرات دروغ گویی در کودکان هستید تا به کودک خود در قالب داستانی یاد بدهید که دروغگویی مضر است، کافیست تا در موضوعات به دنبال، موضوع کتاب درباره دروغ گویی کودکان بگردید و آن را انتخاب کنید تا کتاب هایی با این محتوا به شما نمایش داده شوند و از آنجایی که پیش از این رده بندی سنی کودک خود را نیز انتخاب کرده بودید، کتاب های نمایش داده شده، متناسب با سن کودک شما نیز هستند.

حال میتوانید کتاب ها را بررسی کنید و با بررسی تصاویر و توضیحات مختصر کتاب ها، تصمیم به خرید بگیرید. در سایت دیجی کالا که مرجع بزرگی برای خرید کتاب های کودکانه است، شما میتوانید نظرات مردم درباره آن کتاب را نیز بخوانید و یا در سایت عمو کتابی شما میتوانید تصاویر همه صفحات کتاب و ویدیو تورق کتاب را که به صورت اختصاصی توسط این مجموعه آماده شده است را نیز ببینید. این خدمت سایت عمو کتابی، بی نظیر است و در سطح وب فارسی مشابه ندارد.

اهمیت مشاوره در خرید کتاب

سوالی که بسیار مطرح میشود نیز این است که اگر باز هم با طی کردن این روند به نتیجه نرسیدیم و نتوانستیم انتخاب کنیم و یا حتی اگر نخواستیم این روند را طی کنیم باید چه کنیم؟ پاسخ سوال شما اینجاست. بسیاری از سایت های کتاب کودک مانند عمو کتابی، کتابراه، گاج مارکت، سراج بوک و ... پشتیبانی آنلاین دارند و کافیست تا به آنها اطلاعاتی من جمله سن کودک خود، جنسیت او و موضوع مدنظر خود را بگویید تا به بهترین نحو ممکن شما را راهنمایی کنند. پشتیبانان عموما افراد متخصصی هستند که به کتاب های این حوزه تسلط کافی دارند.

نکته مهم دیگر این است که در سایت های این حوزه، دسته بندی های دیگری مانند کتاب داستان کودک یا کتاب شعر کودک و کتاب کار مخصوص کودکان وجود دارد که شما میتوانید از طریق این دسته بندی ها، روند جستجوی متفاوتی را طی کنید. همچنین بر خلاف فروشگاه های فیزیکی که امکان سرچ ندارند، اگر کتاب خاصی مدنظرتان است میتوانید به سادگی نامش را درون سایت جستجو کنید تا وارد صفحه متناظر با آن کتاب شوید و خرید خود را انجام دهید.در نظر داشته باشید که خرید کتاب برای کودک میتوانید روند رشد و تربیت کودک و همچنین آینده او را به شدت تحت تاثیر قرار دهد از این رو خرج کردن دقت کافی در این فرآیند، امری ضروری است.

امیدواریم این گزارش توانسته باشد شما را در خرید کتاب کودکانه برای فرزندتان راهنمایی کند. پیشنهاد ما برای خرید کتاب کودکانه، فروشگاه تخصصی کتاب کودک عمو کتابی به آدرس https://amooketabi.ir/product-category/kids-book است که میتوانید کتاب های کودکانه را با تنوع بالا همراه با توضیحات دقیق متنی، تصویری و ویدیویی بررسی نمایید و در صورت نیاز از پشتیبانی آنلاین این سایت نیز مشاوره رایگان بگیرید.


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید
منتخب امروز

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته


قرعه‌کشی 4 مناظره تلویزیونی برگزار شد