انویدیا در آستانه انتشار گزارش مالی خود از افت 44 درصدی درآمد در فصل دوم 2022 خبر داد


انویدیا در آستانه انتشار گزارش مالی خود از افت 44 درصدی درآمد در فصل دوم 2022 خبر داد

انویدیا که پیش‌بینی کرده بود در فصل دوم ۲۰۲۲ درآمد ۸٫۱ میلیارد دلاری کسب کند، روز گذشته این عدد را به ۶٫۷ میلیارد دلار کاهش داد و درنتیجه‌ی این کار ارزش سهام شرکت سقوط کرد.

انویدیا تا دو هفته‌ی دیگر گزارش مالی فصل دوم ۲۰۲۲ را منتشر نمی‌کند، بااین‌حال روز گذشته انتظارات خود از درآمدهایش در این بازه‌ی زمانی را کاهش داد و آن‌طور که ورج می‌نویسد واحد تجاری گیمینگ انویدیا در وضعیت چندان خوبی به سر نمی‌برد.

انویدیا در بیانیه‌ای می‌گوید درآمد واحد گیمینگ در فصل دوم ۲۰۲۲ نسبت‌ به فصل دوم ۲۰۲۱ با افت ۳۳٫۳۳ درصدی مواجه شده و از ۳٫۰۶ میلیارد دلار به ۲٫۰۴ میلیارد دلار رسیده است. انویدیا در ابتدا انتظار داشت در فصل دوم ۲۰۲۲ به درآمد کلی ۸٫۱ میلیارد دلار دست پیدا کند، بااین‌حال اکنون می‌گوید که درآمدش معادل ۶٫۷ میلیارد دلار خواهد بود.

CNBC می‌نویسد در پی انتشار بیانیه‌ی جدید انویدیا ارزش سهام این شرکت هشت درصد افت کرد.

انویدیا می‌گوید یکی از اصلی‌ترین دلایلی که به کاهش انتظارات این شرکت از درآمد در فصل دوم ۲۰۲۲ منتهی شده، عملکرد ضعیف‌تر از حد انتظار واحد گیمینگ است. درآمد واحد گیمینگ انویدیا نسبت‌ به فصل گذشته ۴۴ درصد و نسبت‌به سال گذشته ۳۳ درصد کاهش یافته است.

انویدیا تنها شرکتی نیست که درآمدش از صنعت بازی کاهش پیدا می‌کند. چند روز پیش لاجیتک گفت درآمدش در سه‌ماهه‌ی دوم سال جاری افت ۱۲ درصدی تجربه کرده است.

با آغاز دنیاگیری ویروس کرونا و قرنطینه‌ در خانه، استقبال مردم از صنعت بازی به‌شدت افزایش یافت و درآمد شرکت‌های فعال در این صنعت رشد کرد. اما اکنون که وضعیت در حال بازگشت به حالت عادی است مردم کمتر از قبل به صنعت بازی توجه نشان می‌دهند.

مؤسسه‌ی تحقیقاتی NPD می‌گوید به‌طور کلی درآمد صنعت بازی در فصل دوم ۲۰۲۲ نسبت‌به فصل دوم ۲۰۲۱ به میزان ۱۳ درصد افت کرده و به ۱۲٫۳۵ میلیارد دلار رسیده است.

با وجود افت درآمد بسیاری از شرکت‌ها، AMD همچنان عملکرد خوبی از خود نشان می‌دهد. درآمد گیمینگ AMD در فصل دوم رشد سالانه‌ی ۳۲ درصدی تجربه کرد. بخش اعظم رشد درآمدهای AMD نتیجه‌ی عرضه‌ی گسترده‌ی کنسول‌های بازی نسل جدید است.

انویدیا در فصل دوم ۲۰۲۰ گفته بود که واحد گیمینگش ۱٫۶۵ میلیارد دلار درآمد کسب کرده است. در مقایسه متوجه می‌شویم درآمد واحد گیمینگ تیم سبز در فصل دوم ۲۰۲۲ نسبت‌ به فصل دوم ۲۰۲۰ به میزان ۲۳٫۶۶ درصد بیشتر است.

انویدیا در بیانیه‌ی جدید خود می‌گوید مشکلات زنجیره‌ی تأمین روی واحد تجاری دیتاسنتر هم تأثیر گذاشته و درآمد ۳٫۸۱ میلیارد دلاری این واحد کمتر از انتظارات اولیه‌ی شرکت است.

درآمد واحد دیتاسنتر انویدیا رشد فصلی یک درصدی و رشد سالانه‌ی ۶۱ درصدی تجربه کرده است.

انویدیا احتمالاً پاییز امسال نسل جدید کارت‌های گرافیک خود را برای رقابت با محصولات سری AMD Radeon RX 7000 روانه‌ی بازار می‌کند. گزارش مالی جدید این شرکت روز ۲۴ آگوست (۲ شهریور) منتشر می‌شود.

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه فناوری

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید
منتخب امروز

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته

ویدئو / تهدید رقیبان مستر المپیا توسط هادی چوپان به سبک جدید