قایق برقی ویژن مارین به سرعت 174 کیلومتر بر ساعت رسید


این نخستین‌باری است که یک وسیله‌نقلیه برقی آبی با موتور پره‌ای ‌از مرز سرعت ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت عبور می‌کند. شرکت کانادایی «ویژن مارین تکنولوژی» در حوزه ساخت قایق‌های برقی تخصص دارد و اخیرا موفق شده تا از یک موتور قایق برقی به نام «E-Motion 180E»...

این نخستین‌باری است که یک وسیله‌نقلیه برقی آبی با موتور پره‌ای ‌از مرز سرعت ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت عبور می‌کند. شرکت کانادایی «ویژن مارین تکنولوژی» در حوزه ساخت قایق‌های برقی تخصص دارد و اخیرا موفق شده تا از یک موتور قایق برقی به نام «E-Motion 180E» پرده‌برداری کند که توان تولید ۱۸۰ اسب بخار قدرت را دارد و در نوع خود به‌عنوان قدرتمندترین در جهان شناخته می‌شود. این شرکت استفاده‌های گوناگونی را برای موتور خود درنظر دارد تا نهایتا بتواند با موتورهای بنزینی همتای خود رقابت کند.

ویژن مارین برای اینکه بتواند قدرت موتور خود را رخ رقبا بکشد، آن را در یک قایق ۹.۷۵ متری مسابقه‌ای «کاتاماران» قرار داد و تلاش کرد تا رکورد سرعت را بشکند. این قایق موفق شد تا هفته گذشته و در دریاچه «اوزارکس»، با استفاده از موتور ویژن مارین به حداکثر سرعت ۱۷۴.۴ کیلومتر دست یابد. این رویداد قایقی که به‌عنوان بزرگ‌ترین مسابقه غیررسمی آمریکا شناخته می‌شود، سالانه میزبان طرفداران بسیاری است که با قایق‌های توانمندشان به رقابت با یکدیگر می‌پردازند تا سریعترین قایق را مشخص کنند؛ این رویداد شباهت بسیاری به «فستیوال سرعت گودوود» دارد.

«خاویر مونتاگنه»، مدیرعامل و مدیر فناوری ویژن مارین، می‌گوید:

نتایجی که از مسابقه این آخرهفته مشاهده کردیم تنها بخش کوچکی از داستان را نشان می‌دهند. این دستاورد میوه سال‌ها همکاری نزدیک میان ما و همکاران اروپایی و آمریکایی‌مان است. ما سخت کار کردیم تا موتورهای برقی، باتری‌های ۷۰۰ ولتی، مدارهای خنک‌ساز و سخت‌افزار و نرم‌افزارهای یکپارچه‌شان را بهبود ببخشیم. همه این‌ها قسمتی از لوازم موفقیت ما به‌عنوان پرچمداران صنعت موتورهای پره‌ای برقی به شمار می‌رود.

با مشاهده ویدئوی رکوردزنی ویژن مارین در صفحه در اینستاگرام این مجموعه، می‌توانید به‌وضوح ببینید که قایق برقی ویژن مارین با گذر از جلو دوربین صدایی عجیب از خود تولید می‌کند. این مسئله نشان می‌دهد که استفاده از موتورهای برقی لزوما به معنای ساکت‌کردن صدای موتور در وسایل‌نقلیه نخواهد شد و حال با صدایی جدید سروکار داریم.

ویژن مارین براساس آنچه در وبگاه رسمی خود اعلام کرده است، هر موتور خود را به‌همراه یک باتری ۷۰ کیلووات ساعتی به فروش می‌رساند. این شرکت هنوز قیمت رسمی و برنامه زمانی تحویل محصول به مشتریان را منتشر نکرده اما امکان پیش‌فروش را برای خریداران فراهم کرده است.

برچسب ها

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!بيشترين بازديد امروز در گروه خودرو

(ویدئو) X کانورت بیل؛ زیباترین کانسپت جنسیس در راه تولید انبوه