آموزش راهی برای فاصله از مداحی‌های زننده


آموزش راهی برای فاصله از مداحی‌های زننده

یک کارشناس مذهبی گفت: علاقه‌مندان جوان و نوجوان به مداحی باید پای درس استاد و آموزش بنشینند تا ادبیات آن‌ها موجب انحراف مردم نشود.

حجت الاسلام والمسلمین بهاری در خصوص سبک عزاداری‌ها گفت: سبک و سیاق عزاداری و سخنرانی‌های ایران مورد کنترل و نگاه بسیاری از جوامع و کشورها است. بسیاری از علاقه‌مندان در دنیا از روش‌ها و عزاداری‌های ما استفاده می‌کنند.

این کارشناس مذهبی بیان کرد: به ندرت بعضی از سبک‌های مداحی زننده هستند. گاهی پوشش ادبیات و بیان مداح مناسب نیست که در نتیجه می‌تواند موجب انحراف افراد جامعه شود. این موارد شاید به ندرت رخ داده باشد اما باید اصلاح شود. جوان و نوجوانی که پای مراسم‌های عزاداری می‌نشینند، حتما باید پای درس استاد هم بنشینند تا نوع ادبیات درست و بدور از انحراف را به کار ببرند. همچنین برخی از ادبیات‌ها که در مداحی‌ها استفاده می‌شوند به دلیل آموزش ندیدن مداح است و سهوا بر زبان‌ جاری می‌شود.

وی افزود: در یک پخش زنده که دقت کردم، متوجه شدم استان خوزستان از مداح غیر بومی استفاده نمی‌کنند. امام صادق(ع) فرمودند: شخصی نزد من آمد تا عزاداری کند، به زبان عامیانه خواند، به آن گفتم همانطور که در شهر خودتان عزاداری می‌کنید بخوان. از این رو اهل بیت گفته‌اند، سنت عزاداری باید رعایت شود. همچنین دوستدارانی که اهل این راه هستند، حتما باید پای درس استاد و آموزش بنشینند. خداروشکر در دنیای ذکر و مصیبت داستان‌های خوبی داریم که جامعه را به این سمت درست سوق دهد.

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!بيشترين بازديد امروز در گروه فرهنگی و هنری


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تجاوز 3 مرد به زن جوان در خودرو پس از ربودن او از مقابل چشمان همسر و فرزندش