سیگنال آزادسازی نمازی ها به بازار دلار


سیگنال آزادسازی نمازی ها به بازار دلار

شب گذشته در معاملات پشت خطی اسکناس آمریکایی در محدوده 33 هزار و 100 تومان مبادله شد که این امر از نظر عده ای از بازیگران ارزی نشان دهنده تداوم انتظارات صعودی در بین معامله گران دلار است .

در اولین روز هفته جاری هسته سخت دلار در بازار ارز تهران شکست و معامله گران توانستند نه تنها وارد کانال 32 هزار تومان شوند بلکه مرز 33 هزار تومان را نیز تصاحب کنند.این افزایش قیمت درحالی اتفاق افتاد که معامله گران معتقدند که بازارساز در روزهای گذشته به شدت در برابر ورود دلار به کانال 32 هزار تومان مقاومت کرده بود.
مهم‌ترین دلایل افزایش نرخ ارز

فعالان بازار ارز تهران معتقدند که چهار عامل «خبر بن بست مذاکرات هسته ای»، «افزایش قیمت دلار در بازار های همسایه » ، « افزایش نرخ حواله درهم »و « افزایش شاخص‌های پولی و تورم در ماه‌های اخیر» را می‌توان از جمله مهم‌ترین دلایل افزایش نرخ ارز در روز ابتدایی هفته دانست.
احتمال رسیدن قیمت دلار به مرز 34 هزار

در شرایط کنونی، تحلیل گران فنی باور دارند، در صورت تثبیت دلار بالای کانال ۳۳ هزار تومان،‌ احتمال رشد قیمت به سوی کانال ۳۴ هزار تومان نیز وجود خواهد داشت. با این حال،‌ باید به این نکته دقت داشت که اسکناس آمریکایی در طول تاریخ خود هرگز نتوانسته است که کانال ۳۵ هزار تومانی را به چشم ببیند.

سیگنال آزادسازی نمازی ها به بازار دلار

شب گذشته یک خبر سیاسی درباره آزادی باقر نمازی و سیامک نمازی در ازای هفت میلیارد دلار موجب خوشبینی عده ای از معامله گران شد.عده ای در انتظار اصلاح قیمت دلار هستند. به عقیده این دسته از معامله گران خبر آزادسازی نمازی ها در ازای هفت میلیارد دلار چراغ برجام را روشن کرده است و همین امر ممکن است از سرعت افزایش قیمت دلار و سکه بکاهد.
تداوم انتظارات صعودی در بازار دلار شبانه

با این حال شب گذشته در معاملات پشت خطی اسکناس آمریکایی در محدوده 33 هزار و 100 تومان مبادله شد که این امر از نظر عده ای از بازیگران ارزی نشان دهنده تداوم انتظارات صعودی در بین معامله گران دلار است .

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه ارز و طلا

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


منتخب امروز

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته

محمدرضا گلزار و آیسان طلاق گرفتند؟ + عکس