لزوم تامین اعتبارات سد دالکی/ مسئولان به وعده‌ها عمل کنند


لزوم تامین اعتبارات سد دالکی/ مسئولان به وعده‌ها عمل کنند

بوشهر- امام جمعه دشتستان با اشاره به اینکه علیرغم قول مسئولان تاکنون اعتبار مود نیاز سد دالکی تامین نشده است گفت: مسئولان هر چه زودتر برای فعال شدن این پروژه چاره‌ای بیاندیشند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسن مصلح در خطبه‌های این هفته نماز جمعه برازجان با تبریک میلاد باسعادت پیامبر گرامی اسلام (ص) و امام جعفر صادق (ع) و با اشاره به شهادت پنجمین شهید محراب، آیت الله اشرفی اصفهانی به دست منافقین کوردل در سال ۶۱ اظهار داشت: آن شهید عالمی ربانی، مجاهدی پارسا و عاشق امام (ره) بود.

امام جمعه دشتستان افزود: خون پاک این شهیدان شعله انقلاب اسلامی را پیوسته برافروخته‌تر خواهد کرد.

وی با اشاره به ۲۵ مهر، روز جهانی ریشه کنی فقر بیان کرد: فقر و غنا در مادیات و معنویات بشر تأثیر می‌گذارد و اقتصاد یک نکته کلیدی تعیین کننده است.

امام جمعه دشتستان یادآور شد: اقتصاد قوی نقطه قوت و عامل مهم سلطه ناپذیری و نفوذ ناپذیری کشور است.

تاکید بر تلاش مسئولان به رفع محرومیت و برقراری عدالت

و ی تصریح کرد: مسئولان جمهوری اسلامی باید پیوسته برای رفع محرومیت و برقراری عدالت و جلوگیری از فاصله طبقاتی بکوشند.

امام جمعه دشتستان یادآور شد: در جمهوری اسلامی کسب ثروت جرم نیست اما تبعیض در توزیع منابع ممنوع است و غفلت از اقشار نیازمند و ضعیف به هیچ وجه پذیرفته نیست.

وی با تقدیر از حضور مردم در محکومیت اغتشاشات اخیر گفت: مردم خداجو و انقلابی همچون گذشته با بصیرت و هوشیاری و دشمن شناسی به میدان آمدند و با حضور خود در صحنه از انقلاب و آرمان‌های مقدس آن حمایت و پشتیبانی و دشمنان را مفتضح کردند.

وی با اشاره به مشکل عدم تأمین مالی سد دالکی گفت: علیرغم رفت و آمد و بازدید مکرر مسئولان کشوری و قول مساعد برای تأمین و تخصیص اعتبار مورد نیازسد دالکی، متأسفانه تا کنون این اعتبار تأمین نشده است.

امام جمعه دشتستان خاطرنشان کرد: در صورت عدم تأمین اعتبار، به گفته مسئولان با فرارسیدن فصل زمستان و بارش باران ممکن است باغ‌ها و مناطق پایین سد در معرض سیل قرار گیرند لذا از مسئولان درخواست می‌شود هر چه زودتر برای فعال شدن این پروژه چاره‌ای بیاندیشند.

حجت الاسلام مصلح با تحلیلی بر حوادث اخیر کشور خاطرنشان کرد: به فرموده امام حسن عسکری (ع) هیچ گرفتاری و بلایی نیست مگر آنکه نعمتی از خداوند را در میان گرفته است.

وی گفت: تمام حوادثی که در بطن و متن عصر جمهوری اسلامی رخ می‌دهد تمرین و رزمایش جبهه انقلاب برای نقش آفرینی مقتدرانه و کارآمد جبهه حق در عصر ظهور است.

وی ادامه داد: دشمن بداند که نمی‌تواند با رؤیای ایجاد شکاف میان نسلی در جبهه انقلاب پروژه به زانو درآوردن نظام اسلامی را به انجام برساند.

وی اضافه کرد: این انقلاب پویا است و به سمت آینده ظهور می‌رود و همانگونه که در گذشته توسط نیروهای مؤمن و جوان انقلابی این مردم حراست شده است در حال و آینده نیز توسط نسل جوان انقلابی و مؤمن دهه هشتادی و نودی ها با اقتدار بیشتر حفاظت خواهد شد و دشمنان به آرزوی شوم خود نخواهند رسید.

امام جمعه دشتستان بیان کرد: جبهه انقلاب اسلامی باید به این جمله حکیمانه سردار دل‌ها، شهید حاج قاسم سلیمانی باور داشته باشد که «من با تجربه این را می گویم که میزان فرصتی که در بحران‌ها وجود دارد در خود فرصت‌ها نیست اما شرط آن این است که نترسید، نترسیم و نترسانیم».

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه بوشهر

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته


دیکته سوم ابتدایی همراه با لغات درسها