اخراج هزاران کارمند شرکت HP به دلیل کاهش تقاضا در بازار سخت‌افزار


اخراج هزاران کارمند شرکت HP به دلیل کاهش تقاضا در بازار سخت‌افزار

شرکت HP اعلام کرد که قصد دارد به‌زودی حدود ۱۰ درصد از کارمندان و کارکنان خود را اخراج کند. بر اساس توضیحات ارائه شده دررابطه‌با این موضوع، به نظر می‌رسد که این تصمیم به دلیل کاهش شدید تقاضا در بازار رایانه‌های تجاری و ایستگاه‌های کاری سیار و...

شرکت HP اعلام کرد که قصد دارد به‌زودی حدود ۱۰ درصد از کارمندان و کارکنان خود را اخراج کند. بر اساس توضیحات ارائه شده دررابطه‌با این موضوع، به نظر می‌رسد که این تصمیم به دلیل کاهش شدید تقاضا در بازار رایانه‌های تجاری و ایستگاه‌های کاری سیار و همچنین وضعیت شرکت‌ها پس از همه‌گیری ویروس کووید ۱۹ در جهان اتخاذ شده است.

شرکت HP به‌عنوان یکی از غول‌های فعال در حوزه کامپیوتر به‌تازگی نتایج و آمارهای یک سال مالی گذشته خود را منتشر کرده و نشان داده است که درآمد سه‌ماهه پایانی سال ۲۰۲۲ نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 14.8 درصد کاهش‌یافته است.

لوگوی شرکت HP که قصد اخراج کارکنان خود را دارد

روند تعدیل نیرو در HP که احتمالاً چیزی بین ۴ هزار تا ۶ هزار نیروی کار این شرکت بزرگ را تحت‌تأثیر قرار خواهد داد، ممکن است مشکلاتی را نه‌تنها برای شرکت HP، بلکه برای برخی شرکت‌های تولیدکننده رایانه‌های شخصی ایجاد کند.

شرکت HP به دنبال کاهش هزینه‌های جاری است

طبق گزارش‌های منتشر شده دررابطه‌با وضعیت مالی شرکت HP، این روند اخراج نیرو در حالی اعلام شده است که این شرکت سال گذشته ۱۰ هزار نیروی جدید استخدام کرد تا کسب‌وکار خود را گسترش دهد.

بااین‌حال، وضعیت بد مالی باعث شده تا این شرکت به دنبال راه‌های مختلف جهت کاهش هزینه‌های جاری و تلاش برای بهبود وضعیت کارکنان معمولی خود در شرایط بحران مالی باشد.

شرکت HP به دنبال کاهش هزینه‌ها و اخراج کارمندان خودش است

شرکت HP در یک‌روند کاهش هزینه سنگین که آن را تحول مالی در راستای آماده‌شدن برای سال آینده نامیده است، اعلام کرده که ممکن است مجموعه اقدامات کاهش هزینه خود را گسترده‌تر کند. بر همین اساس ممکن است این شرکت روند کاهش هزینه را در بخش‌های دیگر مانند برنامه‌های تحول دیجیتال، بهینه‌سازی دفاتر مالی و کارهای عملیاتی اعلام کرده و به دنبال صرفه‌جویی باشد.

این شرکت پس از انتشار داده‌ها و آمار مالی سال جاری، نشان داد که تقاضا در بازار سخت‌افزار و رایانه‌های شخصی نیز با یک نرخ باورنکردنی به‌شدت کاهش‌یافته است و هیچ نشانه‌ای از بهبود بازار وجود ندارد.

در همین رابطه بخوانید:

- سقف تراکنش خرید روزانه با کارت‌های بانکی به 100 میلیون تومان رسید
- کشف چاقوی جاسازی شده درون یک لپ تاپ گیمینگ

این مسئله بر روی برخی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولیدکننده حوزه سخت‌افزار رایانه‌ای از جمله اینتل و AMD هم تأثیر گذاشته و این شرکت‌ها به‌تازگی از آغاز تصمیم‌گیری برای کاهش هزینه‌ها خبر داده‌اند.

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!بيشترين بازديد امروز در گروه فناوری


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
فال تاروت امروز / فال تاروت کبیر روزانه امروز چهارشنبه 9 آذر