کلنگ‌ بیمارستان 500 تخت‌خوابی تأمین‌اجتماعی اصفهان بر زمین زده شد/ بیمه شدگان از کمبود امکانات و خدمات گلایه دارند


کلنگ‌ بیمارستان 500 تخت‌خوابی تأمین‌اجتماعی اصفهان بر زمین زده شد/ بیمه شدگان از کمبود امکانات و خدمات گلایه دارند

رکنا: طی نشستی با حضور مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی، استاندار و جمعی از مدیران استانی اصفهان، تفاهم‌نامه بیمارستان ۵۰۰ تخت‌خوابی تأمین‌اجتماعی در این استان به امضاء رسید.

به گزارش رکنا از اصفهان؛ در این جلسه که با حضور استاندار، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، شهردار اصفهان، مدیران تأمین‌اجتماعی استان و جمعی از معاونان و مدیران سازمان تأمین‌اجتماعی در محل استانداری اصفهان برگزار شد، دکتر میر هاشم موسوی گفت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، از جمعیت حدود 32 میلیونی کشور حدود 20 درصد، تحت پوشش بیمه‌های اجتماعی بودند که امروزه به برکت انقلاب ما شاهد این هستیم که بیش از 70 درصد جامعه تحت پوشش بیمه‌های ‌اجتماعی هستند که این دستاوردی بسیار ارزشمند است و در سازمان تأمین‌اجتماعی بیش از 50 درصد کل جامعه را تحت پوشش داریم. نرخ متوسط امید به زندگی در قبل از انقلاب 55 سال بود که اکنون به 77 سال رسیده است.

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی افزود: تعداد کل درمانگاه‌ها و بیمارستان‌های سازمان تأمین‌اجتماعی قبل از انقلاب تنها 20 مرکز درمانی بود که این عدد امروز به بیش از 390 بیمارستان، مرکز درمانی تخصصی و فوق‌تخصصی رسیده که معادل 15 درصد مراکز درمانی کشور است و رشدی که در عرصه سلامت اتفاق افتاده، بسیار قابل توجه است.

وی در مورد برنامه‌های توسعه ظرفیت‌های درمانی تأمین‌اجتماعی گفت: نزدیک 200 پروژه درمانی فعال داریم که 8 مورد از این پروژه‌ها، پروژه‌های بیمارستانی بزرگ هستند که طی یکی دو سال آینده، حدود 1500 تخت بیمارستانی را به مجموعه ظرفیت‌های درمانی کشور اضافه خواهد کرد.

سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان هم در این نشست با اشاره به اینکه سازمان تأمین‌اجتماعی یکی از بخش‌های اصلی حوزه درمان کشور است، افزود: استان اصفهان یکی از استان‌هایی است که به‌رغم نسبت بالای بیمه‌شدگان و داشتن رتبه نخست نسبت بیمه‌شدگان به جمعیت استان در کل کشور، به میزانی که این نسبت می‌طلبد سرمایه‌گذاری و پشتیبانی کاملی در استان اتفاق نیافتاده و بیمه‌شدگان از نوع خدمات و نبود برخی امکانات در شهرستان‌هایی که جمعیت قابل توجهی از بیمه‌شدگان تأمین‌اجتماعی در آنها حضور دارند، گلایه‌مند هستند.

گفتنی است، پس از برگزاری این جلسه و با حضور مدیران سازمان تأمین‌اجتماعی و مدیران استان، کلنگ احداث این بیمارستان به زمین زده شد.

بهمن راعی/ اصفهان

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!بيشترين بازديد امروز در گروه گوناگون


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
ثروت اندوزی خرم سلطان با زیبایی‌اش!