هرچه ایمنی واکسن بیشتر باشد، احتمالا عوارضی مانند تب شدیدتر است


هرچه ایمنی واکسن بیشتر باشد، احتمالا عوارضی مانند تب شدیدتر است

معاون تحقیقات وزارت بهداشت گفت: هرگونه مشکلی اعم از درد جای تزریق تا دیگر مسائل در فرم های مشخص ثبت و در کمیته علمی و معاونت درمان بررسی شده اند.

یونس پناهی گفت: بررسی ها نشان می دهند که هیچ چیزی بدون عوارض نیست و واکسن ها نیز بدون عارضه و حساسیت نخواهند بود. عوارض واکسن ها کوتاه و طولانی مدت، بعد از تزریق هستند.

به گفته وی بررسی ها نشان می دهند که اختلالات انعقادی و مشکلات قلبی از جمله عوارض واکسن های کرونا هستند.

پناهی بیان کرد: مطالعات می گویند که هر چقدر واکسن ها از نظر ایمنی، محافظت بیشتر و سطح آنتی بادی بالاتری داشته باشند، عوارض آن واکسن ها بیشتر گزارش شده است.

او افزود: وزارت بهداشت به دو روش ارزیابی فعال و غیر فعال عوارض واکسن های کرونا را بررسی می کرد. در روش غیر فعال بررسی عوارض واکسن کرونا، این کار در تمام مراکز درمانی که واکسیناسیون کرونا انجام می شد و هرگونه مشکلی اعم از درد جای تزریق تا دیگر مسائل در فرم های مشخص ثبت و در کمیته علمی و معاونت درمان بررسی شده اند؛ این موضوع تحت عنوان عوارض غیر فعال محسوب می شود.

هرچه ایمنی واکسن بیشتر باشد، احتمالا عوارضی مانند تب شدیدتر است

پناهی گفت: در روش ارزیابی فعال عوارض واکسن کرونا، عوارض احتمالی واکسن در سامانه طراحی شده در دانشگاه های علوم پزشکی به ثبت می رسید. در تمام ایام شیوع بیماری کرونا موضوع عوارض احتمالی واکسن های کرونا بررسی و نتایج به کمیته علمی گزارش شده اند.

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید

انتشار نامه استخدام غیرقانونی دختر و داماد وزیر بهداشت/ ماجرا چیست؟