شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری در دهه فجر برگزار می‌شود


شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری در دهه فجر برگزار می‌شود

فاطمی گفت:شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع‌ وابسته، از ۱۸ تا ۲۱ بهمن ماه ۱۴۰۱ در تهران برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری شبستان ازاستان تهران،به نقل از اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی میراث فرهنگی ، مصطفی فاطمی در نشست تخصصی معاونان گردشگری ادارات کل استانی اظهار داشت: شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع‌ وابسته ۱۸ تا ۲۱ بهمن در سالن ۳۸ و سالن‌های اطراف آن در مجموعه نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می‌شود.

وی افزود: رویکرد این نمایشگاه استان محور و نقش بخش خصوصی در کنار شهرداری‌ها و سایر نهادهایی که در حوزه گردشگری فعالیت می‌کنند، پررنگ است. همچنین بحث سرمایه‌گذاری یکی از مهم‌ترین رویکردهای ما در نمایشکاه امسال خواهد بود.

مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی تصریح کرد: از وزارت کشور درخواست‌ کرده‌ایم تا نامه‌ای را به استان‌ها برای برگزاری نشست‌های ویژه توسط شهرداری‌ها به‌ منظور معرفی ظرفیت‌های تک تک شهرستان‌ها ارسال کند. همچنین شهرداری‌ها به معین‌های گردشکری تاسیسات معدنی ورود پیدا کرده‌اند.

فاطمی خاطرنشان کرد: تشکیل کمیته‌های استانی برای ثبت روستاهای جهانی در سازمان جهانی جهانگردی، تمرکز بر گردشگری خانواده محور با توجه به تاکید شخص وزیر بر این موضوع، توجه به گردشگری دانش‌بنیان و گردشگری نوین با توجه به شعار سال از جمله مهمترین اولویت‌هایی هستند که در دستور کار قرار داده‌ایم.

*آغاز برنامه‌ریزی برای نوروز ۱۴۰۲

فاطمی به برگزاری جلسات ستاد اجرایی استان‌ها به‌منظور برنامه‌ریزی برای نوروز ۱۴۰۲ اشاره کرد و افزود:‌ با هماهنگی استانداران به‌عنوان رؤسا و مدیران کل به‌عنوان دبیران ستاد اجرایی خدمات سفر استان‌ها برنامه‌ریزی برای ایام نوروز را آغاز کرده‌ایم.

احمد تجری مدیرکل سرمایه‌گذاری، زیرساخت و مناطق نمونه گردشگری هم در این نشست بیان کرد: با توجه به اینکه گردشگری صنعتی فرابخشی است، باید با استفاده از هم‌افزایی و ظرفیت دستگاه‌های مختلف شرایط سرمایه‌گذاری را توسعه دهیم.

وی تصریح کرد: یکی از این فرصت‌های سرمایه‌گذاری توسط شهرداری‌ها در حوزه اقامت و تفریحات انجام می‌شود، پیش‌نویس تفاهم‌نامه وزارتخانه با شهرداری تهران برای استفاده از ظرفیت شهرداری‌ آماده است.

مدیرکل سرمایه‌گذاری، زیرساخت و مناطق نمونه گردشگری ادامه داد: دو هفته پیش همایشی در گیلان با عنوان فرصت‌های سرمایه گذاری برگزار و تمامی شهرداری‌های استان وارد کار شدند و با تاکید معاون گردشگری این همایش را در سایر استان‌های کشور برگزار خواهیم کرد.

تجری همچنین بر این موضوع تاکید کرد که یکی از رویکردهای اصلی نمایشگاه گردشگری بحث سرمایه‌گذاری و آماده کردن فرصت‌های سرمایه‌گذاری برای بخش خصوصی توسط شهرداری‌ها است که با غرفه‌های مشخص در نمایشگاه حضور خواهند داشت.

پایان پیام/731

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید

بيشترين بازديد امروز در گروه اجتماعی

برگزاری نخستین جام بازی‌های الکترونیکی جایزه بزرگ شهر تهران