تهیه یونیت دندانپزشکی به همت بهزیستی استان مرکزی


تهیه یونیت دندانپزشکی به همت بهزیستی استان مرکزی

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، سرپرست اداره کل بهزیستی استان مرکزی در نشست خبری تشریح برنامه‌های دهه فجر این اداره کل گفت: مشکل عمده‌ای که بیشتر در مددجویان خصوصا مددجویان با معلولیت ذهنی و اعصاب و روان وجود دارد پوکی استخوان و آسیب به دندان...

تهیه یونیت دندانپزشکی به همت بهزیستی استان مرکزیبه گزارش خبرگزاری صداوسیما، سرپرست اداره کل بهزیستی استان مرکزی در نشست خبری تشریح برنامه‌های دهه فجر این اداره کل گفت: مشکل عمده‌ای که بیشتر در مددجویان خصوصا مددجویان با معلولیت ذهنی و اعصاب و روان وجود دارد پوکی استخوان و آسیب به دندان هایشان بخاطر مصرف دارو است و با توجه به اینکه تامین هزینه‌های درمان دندان برای مددجویان سخت است، اداره کل بهزیستی استان مرکزی، یک سری تجهیزات پورتال دندانپزشکی خریداری کرده است. آقای محمد زیدوند افزود: هدف از خریداری این تجهیزات ارائه خدمات رایگان دندانپزشکی به مددجویان است که این کار با کمک گروه جهادی مهاجر دانشگاه علوم پزشکی انجام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال اعتبار تجهیزات تهیه شده است، گفت: ۲ یونیت تهیه شده قابل حمل است و بنا است هر پنجشنبه و جمعه این طرح در سطح استان مرکزی اجرا شود. سرپرست اداره کل بهزیستی استان مرکزی افزود: با ۲ یونیت در مدت زمان نصف روز، حدود ۳۰ نفر و در دو شیفت حدود ۵۰ نفر درمان می‌شوند که نزدیک به ۱۰۰ الی ۱۵۰ میلیون تومان خدمات رایگان ارائه می‌شود.

وی گفت: مواد اولیه و تجهیزات را بهزیستی تامین کرده و درمان با دانشگاه علوم پزشکی است. آقای زیدوند افزود: در دهه فجر ۵۰ واحد اشتغال و ۳۰ واحد مسکن نیز به بهره برداری خواهند رسید که حدود ۳ میلیارد تومان اعتبار بلاعوض که برای هر نفر ۱۰۰ میلیون تومان است برای ساخت مسکن و تسهیلات ۳۰۰ میلیونی هم به افراد پرداخت شده است.

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!بيشترين بازديد امروز در گروه اجتماعی

مسئولان در عمل به شعارهای سال سوری و لفظی عمل کردند