موافقت صدراعظم آلمان با ارسال تانک به اوکراین


موافقت صدراعظم آلمان با ارسال تانک به اوکراین

رسانه‌های آلمانی گزارش دادند اولاف شولتز، صدراعظم آلمان تصمیم گرفته است تا به اوکراین تانک ارسال کند.

به گزارش راهبرد معاصر رسانه‌های آلمانی روز سه شنبه به نقل از منابع آگاه گزارش دادند که دولت آلمان تصمیم گرفته است تا یک گروه از تانک لئوپارد ۲ ای۶ را به اوکراین ارسال کند.

به گفته این رسانه‌ها این تانک‌ها در خدمت نیروهای دفاعی آلمان هستند.

از نیویورک، ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز دوشنبه به وقت محلی در واشنگتن در جمع خبرنگاران اعلام کرد که در آینده نزدیک می‌توانید منتظر اخباری از آلمان در مورد تحویل تانک به اوکراین باشید.

وی تصریح کرد: ما ممکن است اظهارات جدیدی از متحدان خود در آلمان در خصوص ارسال تانک به اوکراین در ساعت‌ها و روزهای آینده بشنویم.

آمریکا و نمایندگان حدود ۵۰ کشور روز جمعه در پایگاه هوایی رامشتاین در آلمان نشستی برای بررسی این موضوع برگزار کردند اما نتوانستند موافقت آلمان را برای ارسال تانک‌هایش به اوکراین جلب کنند.

کشورهایی مانند لهستان که تانک‌های آلمانی را در اختیار دارند برای ارسال آن‌ها به اوکراین باید موافقت برلین را جلب کنند و آلمان ارسال تانک‌های لئوپارد ۲ به اوکراین را مشروط به آن کرده است که آمریکا و سایر متحدان نیز تانک‌های خود را به کی‌یف ارسال کنند.

در عین حال، برخی از کشورهای غربی خواستار پایان دادن به کمک‌های نظامی به کی یف هستند و اشاره می‌کنند که عرضه تسلیحات جدید می‌تواند منجر به درگیری جهانی شود.

روسیه خاطرنشان می‌کند که چنین اقدامی (ارسال تانک و تجهیزات جمگی پیشرفته) ممکن است به واکنش با استفاده از سلاح‌های قوی‌تر منجر شود.
تاس گزارش داد: همچنین هنوز توافق بر سر بسته جدید کمک اتحادیه اروپا به اوکراین ممکن نشده است./ایرنا

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید

بيشترين بازديد امروز در گروه گوناگون

عکس دختر | 130 متن و عکس دخترونه زیبا و لاکچری برای پروفایل