کیسینجر: آمریکا اتحاد لازم برای رویارویی با چالش‌های مدرن را ندارد


به گزارش شفاف، به نقل از خبرگزاری تاس، هنری کیسینجر، وزیر امور خارجه اسبق آمریکا در سخنرانی در یک گردهمایی به مناسبت صدودوازدهمین سالروز تولد رونالد ریگان، رئیس جمهور اسبق آمریکا هشدار داد، آمریکا همزمان با مواجهه با چالشهای مدرن دچار عدم وحدت...

به گزارش شفاف، به نقل از خبرگزاری تاس، هنری کیسینجر، وزیر امور خارجه اسبق آمریکا در سخنرانی در یک گردهمایی به مناسبت صدودوازدهمین سالروز تولد رونالد ریگان، رئیس جمهور اسبق آمریکا هشدار داد، آمریکا همزمان با مواجهه با چالشهای مدرن دچار عدم وحدت در داخل خود است.

کیسینجر 99 ساله که در کتابخانه و موزه ریاست جمهوری رونالد ریگان با کمک دو مرد جوان به روی تریبون آمد در سخنرانی خود به بحران اوکراین و "عدم وجود نشانه‌ای از فروکش کردن این بحران‌" اشاره و همچنین درباره توسعه هوش مصنوعی به عنوان پدیده‌ای "که در حال تغییر دادن آگاهی خود بشر است" صحبت کرد.

کیسینجر بیان داشت: "امروز ما مجددا گرفتار شکاف داخلی و بی نظمی بین‌المللی بر سر اینکه چه کسی هستیم و از چه چیزی حمایت می‌کنیم شده‌ایم. کار ما برای فراهم آوردن انسجام داخلی لازم به منظور مواجهه با چالشهای پیش رویمان سخت است."

او همچنین در ادامه از "بلندپروازی‌های چین" و وضعیت خاور میانه صحبت و تاکید کرد، در این منطقه ریسک "توسعه ویرانگرترین تسلیحات جهان" وجود دارد.

او همچنین بر اینکه بحران اوکراین هنوز نشانی از فروکش کردن نداشته و این که هوش مصنوعی در حال تغییر دادن به آگاهی بشر است تاکید کرد.

کیسینجر اظهار کرد: "هر یک از این تحولات حال حاضر نیازمند ترکیبی از قدرت و آشتی است."

به ادعای این وزیر خارجه اسبق آمریکا، رونالد ریگان "بهتر از هر کس می‌دانست چطور عناصر قدرت و عناصر آشتی را ادغام کند."

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه سیاسی

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!بیشترین بازدید یک ساعت گذشته

دانلود آهنگ شایان جهانشاهی حرف بزن