شهادت 3 یمنی در حملات سعودی‌ها


شهادت 3 یمنی در حملات سعودی‌ها

منابع خبری در یمن از حمله توپخانه‌ای ارتش سعودی به استان صعده خبر دادند که در این حملات سه غیرنظامی به شهادت رسیدند.

به گزارش راهبرد معاصر شبکه «المسیره» گزارش داد که ائتلاف متجاوز سعودی اماراتی همچنان به نقض آتش‌بس در یمن ادامه می‌دهد، طبق گزارش‌های رسیده نظامیان سعودی امروز شنبه دو شهرستان مرزی «شدا» و «منبه» را هدف حملات توپخانه‌ای خود قرار دادند.

«المسیره» به نقل از منابع یمنی گزارش داد که در این حملات توپخانه‌ای، 6 نفر زخمی و 3 نفر به شهادت رسیدند. بنا بر این گزارش، متجاوزان سعودی با پهپادهای تهاجمی، منطقه «الحجله» در شهرستان مرزی «رازح» را مورد حمله قرار دادند و تاکنون از میزان تلفات و خسارت‌های وارده گزارشی نرسیده است.

عربستان سعودی از ششم فروردین سال 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

وزارت بهداشت دولت نجات ملی یمن در تازه‌ترین آمار خود اعلام کرد که تعداد تلفات غیرنظامیان در یمن به 47 هزار و 81 نفر رسیده است که از این تعداد 15 هزار و 483 نفر شهید و 31 هزار و 598 مجروح شده‌اند و 25 درصد قربانیان را کودکان و زنان تشکیل می‌دهند./تسنیم

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه گوناگون

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته

تیک تاک باید درباره اتهامات نقض قوانین اتحادیه اروپا پاسخگو باشد