این عادت غلط باتری گوشی را نابود می کند


این عادت غلط باتری گوشی را نابود می کند

دیر شارژ کردن گوشی، استفاده مداوم از شارژ سریع و شارژ کردن گوشی با کیس و بک کاور، از دیگر عادت‌های نادرستی هستند که به باتری موبایل شما صدمه وارد می‌کنند و از عمر مفید آن می‌کاهند.

به گزارش اقتصاد آنلاین، نگران‌‌کننده‌ترین جنبه استفاده از موبایل، سالم نگه داشتن باتری آن است. بنابراین با دوری از این عادت‌ اشتباه می‌توانید سلامت باتری تلفن همراه خود را تضمین کنید.

در دنیای امروز تلفن‌های همراه فقط یک وسیله ارتباطی نیستند، آنها همچنین نقش مهمی را در تجارت، اوقات فراغت و فعالیت‌های اجتماعی ایفا می‌کنند. تلفن‌های همراه دارای چندین حوزه با سطوح مختلف اهمیت هستند که در میان آنها باتری از همه مهم‌تر است.

با این کارها باتری گوشی‌تان را می‌کشید

زمانی که باتری تلفن همراه شما در عرض چند ساعت استفاده به‌طور کامل تخلیه شود، بسیاری از فعالیت‌های شما را مختل کرده و سبب نگرانی شما می‌شود.

براساس نظرسنجی انجام شده توسط LG در سال 2016، زمانی که سطح باتری تلفن همراه کاربران به‌زیر 20% کاهش می‌یابد، 90% آنها احساس هراس می‌کنند. با افزایش دفعات و میزان استفاده از تلفن همراه در زندگی روزمره، اکثر مردم ناچارند روزانه یک یا حتی دوبار گوشی خود را شارژ کنند.

شارژ کردن تلفن همراه برعکس آنچه به نظر می‌رسد اصلا کار ساده‌ای نیست. هنگام شارژ کردن، ممکن است شما کاری را انجام دهید که از نظر شما بی‌خطر است؛ اما در واقع می‌تواند باعث وارد شدن آسیب جدی به باتری دستگاه شما شود.

حال سوال اینجاست که وقتی در عصر تکنولوژی کنونی به‌طور منظم از تلفن‌هایمان استفاده می‌کنیم، چه عادت‌هایی هنگام شارژ باعث نابودی باتری گوشی هوشمند ما می‌شود و چگونه می‌توانیم عمر باتری گوشی خود را به حداکثر برسانیم؟

اشتباه‌ترین عادتی که موجب نابودی باتری تلفن همراه می‌شود

عادت‌های زیادی وجود دارند که به باتری تلفن همراه آسیب می‌رسانند، اما یکی از آنها نقش قاتل باتری موبایل شما را دارد!

امروزه عبارت «در هنگام شارژ با گوشی خود بازی نکنید» در لیست جستجوی داغ Weibo ظاهر می‌شود. بررسی توسط وبلاگ نویس فناوری چینی به‌نام Huangjia نشان می‌دهد که کار کردن با گوشی در حین شارژ، خطر بالقوه و آسیب باتری را به‌شدت افزایش می‌دهد.

آسیب‌رسان بودن این کار در واقع یک موضوع تأیید شده است، اما متأسفانه بسیاری از مردم به آن توجهی نمی‌کنند. یکی از دلایل مضر بودن این کار این است که هنگام کار کردن و شارژ همزمان تلفن همراه، باتری به‌سرعت داغ می‌شود.

علاوه‌براین، این عمل سرعت شارژ گوشی را نیز کاهش می‌دهد. درنتیجه مدت زمان شارژ دستگاه بسیار بیشتر از حالت عادی طول می‌کشد و همین موضوع سبب کاهش عمر و از نابودی باتری تلفن همراه شما می‌شود.

احتیاط در نحوه استفاده از موبایل برای محافظت از باتری و تضمین شارژدهی حداکثری آن ضروری است. به‌همین دلیل آشنا شدن با عادت‌های نادرستی که در حین شارژ موبایل به باتری شما آسیب می‌رسانند، امری ضروری است.

شما می‌توانید با تغییر عادت‌های اشتباه سرعت شارژ تلفن همراه خود را افزایش داده و عمر باتری را ارتقا دهید. همچنین می‌توانید از آن در برابر آسیب‌های احتمالی محافظت کنید.

منبع: گجت نیوز

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه گوناگون

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید
منتخب امروز

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته

دختری زیبا با بزرگترین سینه های جهان (تصاویر 18+)