ویژگی های خارق العاده گران ترین هلیکوپتر آمریکا+ فیلم


کینگ استالیون یک هلیکوپتر ترابری سنگین و نسخه باز طراحی شده از سوپر استالیون است.

ارتش امریکا از سال ۱۹۶۶ از بالگرد سری سی اچ ۵۳ سی استالیون استفاده میکند و این بالگرد برای آمریکا نقش یک بالگرد ترابری سنگین را در نیروی زمینی ایفا می‌کند. اما کینگ استالیون توسط کمپانی سیکورسکی طراحی و تولید شده است و اکنون این بالگرد بزرگترین و سنگین‌ترین و گران ترین هلی‌کوپتر آمریکا و غرب است.

در آوریل ۲۰۰۶، تفنگدارن یک قرارداد ۸.۱۸ میلیارد دلاری برای خرید ۱۵۶ هلیکوپتر ”۵۳K-CH ” امضا کرد و قرار بود تحویل آن تا سال ۲۰۲۱ تکمیل شود. در ۴ دسامبر ۲۰۱۲، سیکورسکی اولین ۵۳K-CH را برای ازمایش زمینی تحویل داد. در ژانویه ۲۰۱۳، یک برنامه جدید برای تهیه ۲۰۰ فروند ۵۳K-CH ارائه شد که هزینه‌ای معادل ۱۷.۲۳ میلیارد دلار داشت.

کینگ استالیون که گران ترین هلیکوپتر آمریکا است، یک هلیکوپتر ترابری سنگین و نسخه باز طراحی شده از سوپر استالیون است. پیشرفت‌های اصلی آن شامل موتور‌های جدید و طرح کابین خلبان است. ظرفیت ترابری و شعاع عملش نسبت به ۵۳E-CH دو برابر بیشتر است و محفظه بار وسیع تری هم دارد که به آن اجازه می‌دهد خودروی تاکتیکی هاموی را داخل خود حمل کند.

کینگ استالیون دارای سیستم جابجایی محموله خارجی بهبود یافته، بهبود قابلیت بقا، و بهبود‌هایی برای افزایش عمر مفید است. کابین حمل بار ۱۴.۹ متر طول، ۷۴.۲ متر عرض و ۹.۱ متر ارتفاع خواهد داشت. کینگ استالیون توان حمل ۱۵۹۰۰ کیلوگرم بار داخلی را دارد. این بالگرد گران قیمت ۴ خدمه و ظرفیت ۳۰ مسافر یا سرباز را دارد. سرعتش ۳۱۰ کیلو متر بر ساعت است و ۳ دستگاه موتور‌های توربوشفت جنرال الکتریک ۱B-GE۳۸ (T۴۰۸ دارد که هر کدام ۷۵۰۰ اسب بخار قدرت دارند

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه گوناگون

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید
منتخب امروز

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته

عکس دختر | 130 متن و عکس دخترونه زیبا و لاکچری برای پروفایل