دیدار و گفتگوی «کمال خرازی» با وزیر خارجه سوریه


دیدار و گفتگوی «کمال خرازی» با وزیر خارجه سوریه

اقتصادنیوز: رئیس شورای راهبردی روابط خارجی ایران با «فیصل مقداد» وزیر خارجه سوریه دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، «سید کمال خرازی» رئیس شورای راهبردی روابط خارجی ایران امروز (دوشنبه) با «فیصل مقداد» وزیر خارجه سوریه دیدار و گفتگو کرد.

پیام ویژه دبیرکل سازمان ملل به مناسبت فرا رسیدن نوروز

خرازی پیش از این نیز با محمد عبدالستار السید، وزیر اوقاف سوریه دیدار کرد که در این دیدار، طرفین مقابله با گسترش افراط‌گرایی در منطقه، جلوگیری از تفرقه میان مسلمانان، گفت‌وگو و تفاهم بین فرق و مذاهب اسلامی به ویژه شیعه و سنی و توجه به توطئه غرب برای تخریب مبانی اعتقادی نسل‌های جوان در جهان اسلام را مورد بحث قرار دادند و بر ضرورت ارتباط و همکاری بیشتر علمای کشورهای اسلامی و به خصوص فقهای شیعه و سنی در ایران و سوریه در زمینه مسائل مستحدثه تاکید کردند.

وزیر اوقاف سوریه با راهبردی دانستن روابط ایران و سوریه، از همکاری ایران در مبارزه با تروریسم و به ویژه رشادت‌های سردار شهید حاج قاسم سلیمانی تجلیل و همچنین از کمک‌های مردم ایران به مصیبت‌دیدگان در زلزله اخیر سوریه تشکر کرد.

خرازی نیز با تاکید بر لزوم هوشیاری برای جلوگیری از توطئه غرب برای ایجاد تفرقه بین کشورهای اسلامی که در جهت منافع رژیم آپارتاید صهیونیستی است، تقریب مذاهب اسلامی و گسترش وحدت میان مسلمانان را از آرمان‌ها و اهداف جمهوری اسلامی ایران برشمرد.

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه گوناگون

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید
منتخب امروز

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته

استایل تابستانی خنک و رنگی سمانه پاکدل / این تیپ مسافرتی دخترانه ترکاند! + عکس