10 توالت شگفت‌انگیزی که واقعا «مستراح» هستند!


10 توالت شگفت‌انگیزی که واقعا «مستراح» هستند!

توالت اردوگاه کوه شاکسان شاید حریم خصوصی نداشته باشد، اما در روز‌های آفتابی به داشتن چشم انداز باشکوه کوه بِیکِر مفتخر است. این توالت فضای باز در شمال ایالت واشنگنتن و ۱۹ کیلومتر دورتر از مرز کاناداست.

گذشتگان ما کلمۀ جالبی برای محل اجابت مزاج انتخاب کرده بودند: «مستراح»؛ یعنی محل آسایش و فراغت. اما آیا همۀ توالت‌ها واقعا «مستراح» هستند؟

به گزارش فرادید، شاید گفتنش خیلی مودبانه نباشد، اما این واقعیتی است که در گیر و دار مشغولیت‌های روزمره، توالت گاهی اوقات می‌تواند محل خوبی برای چند لحظه آرامش جسمی و حتی ذهنی باشد. بیهوده نیست که گذشتگان ما این مکان را «مستراح» به معنی محل آسایش و فراغت نامیده‌اند.

اما حتما قبول دارید که توالت داریم تا توالت! بعضی از توالت‌های کثیف و شلوغ بین راهی بیشتر شبیه شکنجه‌گاه هستند تا مستراح؛ بعضی از توالت‌های خانگی هم که با اتاق‌های پذیرایی فاصلۀ کمی دارند واقعا از جهات مختلفی بیشتر باعث معذب شدن افراد می‌شوند تا راحتی‌شان.

اما توالت‌هایی در دنیا وجود دارند که حتی تصور استفاده از آن‌ها آرام‌بخش است، به خصوص اگر اهل سفر باشیم و منظره‌های طبیعی خلوت و بکر را دوست داشته باشیم. در اینجا ۱۰ توالت خاص و متفاوت از سراسر دنیا را معرفی می‌کنیم که می‌شود گفت به معنی واقعی کلمه «مستراح» هستند!

۱. کمپ بارافو، تانزانیا

توالت کمپ بارافوی در مسیر صعود به کوه کلیمانجارو در تانزانیا، مفهوم توالت مرتفع را به سطح بالاتری ارتقاء داده است! این توالت بر لبۀ صخره‌ای در ارتفاع ۴۶۰۰ متری قرار دارد.

توالت

۲. کرافلا، ایسلند

این توالت فضای باز در وسط ایسلند، نزدیک نیروگاه کرافلا یک جور معماست. ظاهراً هیچکس نمیداند چه کسی و چرا آن را نصب کرده است، اما برای گردشگرانی که دوست دارند برای صفحۀ اینستاگرامشان با این توالت عکس داشته باشند، بودنِ آن مهم است نه چیز دیگر!

توالت

۳. توالت کوه شاکسان، واشنگتن، ایالات متحده

توالت اردوگاه کوه شاکسان شاید حریم خصوصی نداشته باشد، اما در روز‌های آفتابی به داشتن چشم انداز باشکوه کوه بِیکِر مفتخر است. این توالت فضای باز در شمال ایالت واشنگنتن و ۱۹ کیلومتر دورتر از مرز کاناداست.

توالت

۴. جزیرۀ توالت، نزدیک ساحل پلاسِنسیا، کشور بِلیز

این توالت مجهز به سیفون در وسط دریای کارائیب جاییست که میتوانید مثل یک پادشاه یا ملکه از آن استفاده کنید و از تماشای قلمروی این جزیره دورافتاده هم لذت ببرید، هرچند بهتر است همراهتان دستمال کاغذی داشته باشید، چون در این جزیره خبری از مغازه نیست.

توالت

۵. توالت اِکو، بریتیش کلمبیا، کانادا

ممکن است خرس‌ها هم از این توالت استفاده کنند. وقتی اینقدر شیک باشد، چرا که نه! این توالت سبز رنگ در پارک ملی تِیلور آرم واقع است؛ یک ناحیه طبیعی و حفاظت شده در شمال دریاچه اسپروآت در بریتیش کلمبیای کانادا.

توالت

۶. تونتو ترِیل، پارک ملی گِرَند کَنیون، ایالات متحده آمریکا

نداشتن حریم خصوصی در قبال بهره‌مندی از یک چشم‌انداز هیجان‌انگیز معامله بدی نیست! این توالت در ۱۱۲ کیلومتری تونتو ترِیل در پارک ملی گرند کنیون در ایالت آریزونا قرار دارد.

توالت

۷. توالت صحرایی، سیلولی، بولیوی

در این توالت روباز در قلب خشکیده صحرای سیلولی در بولیوی خبری از زواید، حریم خصوصی و سرپناه برای توالت نیست، در عوض خبری هم از صف توالت نیست! سیلولی به ساختار‌های صخره‌ای از قبیل Arbol de Piedra (به معنای درخت سنگی) معروف است.

توالت

۸. توالت نمای دره، لائوس

این توالت کنار جاده‌ای که به خوبی از آن‌ها نگهداری شده در کشور کوهستانی آسیای جنوب شرقی لائوس قرار دارد. هر طور که از این توالت استفاده کنید، از نمای کارت‌پستالی دره که از پنجره قابل مشاهده است لذت خواهید برد.

توالت

۹. آبشار هولدفوسن، نروژ

وقتی از این توالت خوش منظره نزدیک آبشار هولدفوسن در نروژ استفاده میکنید، دیگر نیازی به شیر آب ندارید. صدای هزاران گالون آبی که از ارتفاع ۹۰ متری سرازیر میشود، هر صدای دیگری را در خود خفه میکند. نروژ به داشتن ۹ آبشار از ۲۰ مورد از مرتفع‌ترین آبشار‌های جهان مفتخر است.

توالت

۱۰. توالت سِگانتینی، سوئیس

نقاش اتریشی قرن نوزدهمی جیوُوانی سِگانتینی سال‌های آخر عمرش را در یک خانه مرتفع معروف به کلبه سکانتینی زندگی کرد. این کلبه با نمای قله‌های سوئیس در ارتفاع ۲۷۳۱ متری در حال حاضر یک اقامتگاه است که بازدیدکنندگان آن از تماشای مناظر تماشایی دره طولانی اِنگادین در کوه‌های آلپ لذت میبرند. حتما تصدیق می‌کنید که توالت این اقامتگاه یکی از خوش‌منظره‌ترین توالت‌ها در تمام دنیاست!

توالت

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه اجتماعی

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید
منتخب امروز

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته

جنجال ساعت رولکس 12 هزار دلاری نتیجه امام خمینی ! + عکس یاسمن اشراقی