چلنجر بلک گوست همر 1970 با قیمت 1 میلیون دلار فروخته شد


چلنجر بلک گوست همر 1970 با قیمت 1 میلیون دلار فروخته شد

حراجی مشهور مکیوم در رویداد بهاره خود میزبان یک چلنجر خاص با موتور همی V8 بود که با قیمتی نزدیک به ۱ میلیون دلار فروخته شد. مکیوم در جراح بهاره‌اش میزبان دو خودروی کلاسیک فوق‌العاده خاص بود: نخست یک دستگاه دوج چلنجر بلک گوست و دوم یک پلایموث...

حراجی مشهور مکیوم در رویداد بهاره خود میزبان یک چلنجر خاص با موتور همی V8 بود که با قیمتی نزدیک به ۱ میلیون دلار فروخته شد.

مکیوم در جراح بهاره‌اش میزبان دو خودروی کلاسیک فوق‌العاده خاص بود: نخست یک دستگاه دوج چلنجر بلک گوست و دوم یک پلایموث بارا اودا راپید ترانزیت. جالب است که تا ده سال پیش، کسی از وجود چلنجر یادشده خبر نداشته است. این خودروی عضلانی کلاسیک پس از بازیابی و بازسازی از یک گاراژ در شهر دیترویت در یک پیست به نمایش درآمد و به ثبت خودروهای کلاسیک ملی ایالات‌متحده رسید.

ارائه پیشنهادها برای این کوپه زیبا تنها ۸ دقیقه و ۱۴ ثانیه به درازا کشید و سرانجام با قیمت ۹۷۵ هزار دلار بدون درنظر گرفتن ۱۰ درصد حراجی مکیوم ختم شد. با اگر سهم رابط فروش را در نظر بگیریم، جلنجر بلک گوست برای خریدار، «رایان سیندر»، ۱.۰۷۵ میلیون دلار خرج برداشته است.

یک افسر پلیس دیترویتی و نظامی باسابقه ارتش این کشور به نام «گادفرِی دنیس»، در سال ۱۹۷۰ یک دستگاه دوج چلنجر R/T SE را بامشخصاتی سفارش می‌دهد که به گفته متخصصان، تا آن زمان بی‌مانند و یکتا بود. دوج در آن سال روی‌هم‌رفته تنها ۲۳ عدد چلنجر را به‌همراه پکیج R/T و بسته‌های ویژه دیگر تولید کرد.

مالک بعدا موتور ۶.۲ لیتری V8 خودروی خود را به یک موتور همی V8 جایگزین کرد که قدرت خود را به‌جای جعبه‌دنده عادی از طریق یک ۴ سرعتی دستی به چرخ‌ها منتقل می‌کرد. او کار خود را به بهبود موتور ختم نکرد کوپه عضلانی‌اش را به امکاناتی چون پک «سامر ترک» و سقف تازه مجهز کرد. او روی‌هم‌رفته ۵.۲ هزار دلار روی خودروی تازه خود هزینه کرد.

گادفری عادت داشت با خودروی خود به مسابقات خیابانی نیمه‌شبی در دیترویت برود اما به‌خاطر هویت اداری خود هیچ‌گاه خود را معرفی نمی‌کرده است. او ناگهان سروکله‌اش پیدا می‌شد و می‌توانست بر رقبای خود غلبه کند. او این کار خود را تا پایان سال ۱۹۷۰ ادامه داد. شب‌ها پیدا می‌شد و روزها خودروی خود را در گاراژ نگه می‌داشت به همین دلیل کسی نمی‌دانست راننده چلنجر مرموز کیست و بعد از مسابقه کجا می‌رود.

او تنها کمی پیش از مرگش در سال ۲۰۱۵ از این راز پرده برداشت. او خودروی را به فرزندش، گرگوری، محول کرد. گرگوری هم آن را بازسازی نکرد و خراش‌ها و نقوص را همان‌گونه که بودند رها کرد. او زمانی از ارزش خودروی پدرش با خبر شد که آن را به رویدادهای خودرویی برد. ارزش چلنجر گادفری آنقدر بالا بود که به سومین مزایده داغ شب حراج بهاره مکیوم تبدیل شد. تنها پلایموث راپید ترانزیت و فورد GT هریتیج ادیشن بودند که توانستند از این اثر هنری صنعتی کلاسیک پیشی بگیرند. دو خودروی یادشده هر کدام به‌ترتیب به قیمت ۲.۲ و ۱.۳۸ میلیون دلار فروخته شدند.

مالک جدید بلک گوست پس از خرید آن از برنامه خود برای تمیز نگه داشتن خودرو و نمایش آن در رویدادهای خودرویی خبر داد تا برای نخستین‌بار بتواند چلنجر را به یکی از خاص‌ترین خودروهای این گردهمایی‌ها تبدیل کند. او همچنین اشاره کرد که گرگوری و خانواده‌اش می‌توانند هر زمان که بخواهند از خودروی پدرشان دیدن کنند. سیندر افزود که هرچه باشد، این چلنجر خودروی پدر گرگوری محسوب می‌شود و او تها نقش نگهدارنده جدید را بازی می‌کند.

نظر شما درباره چلنجر بلک گوست چیست؟ آیا این کوپه می‌تواند به ستاره تازه رویدادهای خودرویی تبدیل شود؟!

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه خودرو

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید
منتخب امروز

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته

جنجال ماشین های لوکس و میلیاردی نوه امام خمینی+ عکس آرایش غلیظ نعیمه اشراقی و عینک مار...