ژنرال آمریکایی امیدهای اوکراین را برای داشتن یک سلاح معجزه آسا نابود کرد


ژنرال آمریکایی امیدهای اوکراین را برای داشتن یک سلاح معجزه آسا نابود کرد

نشریه پولیتیکو می نویسد ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا اعلام کرد هواپیما های جنگنده آمریکایی اف-16( F-16) برای اوکراین یک سلاح معجزه آسا نخواهند بود و هزینه آن بسیار بیشتر از پرتابه ها و تجهیزات زمینی است.

به گزارش اسپوتنیک، ژنرال مارک میلی گفت:" روس ها هزار جنگنده نسل چهارم دارند، اگر بخواهید در هوا با روسیه مقابله کنید، به تعداد قابل توجهی جنگنده نسل چهارم و پنجم نیاز خواهید داشت، بنابراین، با تجزیه و تحلیل هزینه ها، معقول ترین چیز دقیقاً همان کاری است که ما قبلاً انجام داده‌ایم - تحویل تعداد قابل توجهی از سیستم‌های دفاع هوایی یکپارچه برای پوشش فضای رزمی و جلوگیری از تسلط روسیه در آسمان ".
به گفته میلی، جت‌های جنگنده بسیار گران‌تر از گلوله‌های توپخانه و وسایل نقلیه زمینی هستند و همین امر باعث می‌شود هزینه برای دفاع هوایی ارزشمندتر شود.
ژنرال تاکید کرد: در جنگ هیچ سلاح معجزه‌ آسایی وجود ندارد، F-16 مانند هر چیز دیگری سلاح معجزه آسا نیست.
پیش از این، بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، از قصد متحدان برای آغاز آموزش خلبانان اوکراینی برای خلبانی F-16 های آمریکایی و دیگر جنگنده های نسل چهارم ساخت غرب خبر داده بود. همانطور که در واشنگتن گزارش شده است، هنوز تصمیمی در مورد اینکه چه کسی و کجا خلبانان را آموزش می دهد، گرفته نشده است، اما انتظار می رود یکی از کشورهای اروپایی محل آموزش باشد.
روسیه تحویل احتمالی F-16 ها را مرحله بعدی تشدید درگیری می خواند و هشدار می دهد که این تجهیزات به یک هدف قانونی برای نیروهای مسلح روسیه تبدیل خواهد شد.

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه گوناگون

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


منتخب امروز

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته

بیوگرافی و عکس های زهرا اشراقی نوه امام خمینی (ره)