درخواست‌های استقلال و پرسپولیس رد شد/ پیگیری حاشیه‌سازی آبی‌ها


درخواست‌های استقلال و پرسپولیس رد شد/ پیگیری حاشیه‌سازی آبی‌ها

درخواست دو باشگاه استقلال و پرسپولیس برای برگزاری دربی صد و یکم که فینال جام‌حذفی هم به شمار می‌رود از سوی سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال رد و برای حاشیه‌سازی‌ها دستور پیگیری صادر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، دربی ۱۰۱ پایتخت بین تیم‌های پرسپولیس و استقلال در فینال جام حذفی چهارشنبه هفته جاری در حالی برگزار می‌شود که حاشیه‌های فراوانی را به همراه داشته است. آبی پوشان پایتخت خواستار قضاوت داور خارجی شدند و پرسپولیسی‌ها هم دنبال تعویق یک روزه این بازی برای استراحت بیشتر بودند.

درخواست‌هایی که با صحبت‌های حجت کریمی سرپرست باشگاه استقلال رنگ و بوی دیگری به خود گرفت. سرپرست باشگاه استقلال در گفتگو با اهالی رسانه گفت: ما حاضریم همه هزینه‌های حضور داور خارجی برای دربی فینال را پرداخت کنیم. با توجه به اتفاقاتی که در ماه‌های اخیر به ویژه این اواخر در بحث داوری شاهدش بودیم نمی‌خواهیم چیزی به اما و اگر سپرده شود. بحث یک جام و قهرمانی در میان است.

از سوی دیگر یحیی گل محمدی ادعای استقلالی‌ها را توهین به جامعه داوران ایرانی و همچنین تحت فشار قرار دادن قاضی فینال جام حذفی دانست. او پس از پیروزی 3 بر یک تیمش مقابل هوادار اظهار داشت: بحث داور خارجی بی احترامی بزرگی به داوران ما است. در این شرایط سختی که می‌دانیم چقدر مشکلات سخت افزاری و مالی دارند، این صحبت فقط یک دلیل دارد. آن هم اینکه تیم داوری دربی را زیر فشار ببرند.

مخالفت قطعی با درخواست استقلال و پرسپولیس

وی افزود: خودشان هم می‌دانند داور خارجی نمی‌آید ولی با این حرف‌ها می‌خواهند تیم داوری دربی را تحت فشار روحی روانی قرار بدهند. این کارشان خیلی غیر حرفه‌ای بود. به موقع در مورد این داستان‌ها صحبت خواهم کرد. پارسال اتفاقاتی افتاد و اعتراضاتی شد و ۶ جلسه من را محروم کردند ولی اتفاقاتی که امسال افتاد، یک مربی هرچه دلش خواست گفت و هر بی احترامی کرد، همه رویشان را برگرداندند. دلیلش چیست؟ این تبعیض است. اگر من این کار را کرده بودم مطمئنم تا سال بعد تیم نداشتم، محروم بودم و نمی‌توانستم مربیگری کنم.

حاشیه‌های قبل از یکصد و یکمین دربی پایتخت باعث گفتگوی ویژه مسئولان سازمان لیگ با مدیران فدراسیون فوتبال شد تا خداداد افشاریان اظهار نظر مسئولان باشگاه استقلال را خلاف واقع دانسته و خواستار رسیدگی به صحبت‌های اعضای این تیم در خصوص استفاده از داور خارجی شده است.

همچنین کشوری فرد رئیس سازمان لیگ با مشورت سهیل مهدی و امیرحسین روشنک مسئولان اجرایی مسابقات لیگ برتر و جام حذفی درخواست پرسپولیس مبنی بر تعویق یک روزه فینال جام حذفی را غیر ممکن دانستند تا اینگونه برای برگزاری دربی ۱۰۱ برنامه‌ریزی کنند.

احتمال می‌رود ساعت شروع برگزاری بازی روز چهارشنبه از ۱۸:۳۰ تغییر کرده که بستگی به نظر مسئولان شورای تأمین استاندارد. همچنین قرار است حدود ۳۵ هزار بلیت برای این بازی فروخته شود که سهم هر دو باشگاه یکسان است.

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه فوتبال داخلی

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


منتخب امروز

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته

قتل عام عجیب پسر دانشجو