قاتلان گوش بر / 3 جوان انتقام وحشتناکی از 2 زورگیر گرفتند + عکس


قاتلان گوش بر / 3 جوان انتقام وحشتناکی از 2 زورگیر گرفتند + عکس

حوادث رکنا: 3 پسر کینه جو که با انگیزه انتقامجویانه از دو پسر دیگر اقدام به گوش بری و قتل کرده بودند با تلاش کارآگاهان جنایی غرب استان تهران در جنوب پایتخت دستگیر شدند.

به گزارش رکنا، ماجرا از 20 فروردین امسال از وقتی کلید خورد که دریکی ازکوچه پس کوچه های جنوب پایتخت 2 پسر شرور با تهدید چاقو از 3 پسر جوان خفت گیری کردند.

اما قائله به همین جا ختم نشد چون عارف ، امیر و کریم به هم قول داده بودند تا شاخ این 2 زور گیر را بشکنند.

اینکه آن دو خفت گیر توانسته بودند گوشی و اموالشان را بدزدند برایشان گران تمام شده بود برای همین هر طوری بود به قول امیر که معروف به تانک هست، وجب به وجب تهران را گشتند تا سرانجام توانستند هم ولایتی های خودشان را که در حومه شهریار زندگی می کردند پیدا کنند.

قرار بود برای قدرت نمایی هم که شده درس عبرت آموزی به نعیم و حمید بدهند.

کشف جسد در بیمارستان شهریار

سرهنگ فضل الله سواری پور رئیس پلیس غرب استان تهران درباره این پرونده گفت: ۲۲ اردیبهشت امسال با مرگ مشکوک پسر ۲۲ ساله ای در یکی از بیمارستان‌های شهریار به پلیس اعلام شد.

درحالیکه تیمی از کارآگاهان جنایی شهریار راهی بیمارستان بودند خیلی زود بازپرس کشیک قتل در بیمارستان حضور یافت ودرنخستین گام دستور داد جسد پسر جوان به پزشکی قانونی منتقل شود.

آثار جراحت روی جسد نشان می‌داد که وی دراثر اصابت چاقو کشته شده است.

کارآگاهان برای شروع تحقیقات ابتدا هویت پسر جوان را که از اتباع افغان بود را توانستند توسط صاحب کارش که یک باغدار درحومه شهریار است شناسایی کنند.

معمای پسر گوش بریده در بیمارستان

با مشخص شدن هویت مقتول کارآگاهان با معمای پیچیده ای روبرو شدند در حالیکه آنها برای کشف این معما تحقیقات خود را شروع کرده بودند در تحقیقات میدانی در بیمارستان دریافتند که پسر جوانی همزمان با انتقال مقتول به بیمارستان در بخش دیگری بستری شده که یکی از دوستان او است.

این پسر جوان که نعیم نام دارد و گوش او نیز بریده شده بود توانست سرنخ های مهمی را برای کشف راز این جنایت پیش روی پلیس قرار دهد و ماموران با جمع آوری اطلاعات بیشتر توانستند رد پای قاتلان فراری را کشف کند.

شناسایی مخفیگاه متهمان در جنوب پایتخت

با شناسایی مخفیگاه 3 متهم فراری که در محله ای در حوالی شوش زندگی می کردند کارآگاهان توانستند در یک عملیات غافلگیرانه آنها را دستگیر کنند.

عارف و امیرو کریم که بین ۲۴تا ۲۵سال سن دارند به اداره مبارزه با جرائم جنایی آگاهی غرب استان تهران منتقل شدند و پس از بازجویی به جنایت خود اعتراف کردند.

انگیزه متهمان چه بود؟

3 متهم جوان در اظهارات خود اینطور مدعی شدند که وقتی در تهران بودند از سوی مقتول و دوستش مورد زورگیری قرار گرفتند تا اینکه پس از مدتی وقتی محل زندگی آنهارا شناسایی کرده اند تصمیم گرفته اند آنهارا گوش مالی دهند تا دیگر این کار را نکنند.

گوش بریدیم تا قدرت نمایی کنیم

وقتی به سراغشان رفتیم باهم درگیر شدیم ضربه ای چاقو به حمید زدیم اما قصدمان کشتن او نبود و وقتی ازآنجا فرار کردیم او زنده بود بعد به سراغ دوستش رفتیم که در نزدیکی آنجا بود گوش اش را بریدیم بعد عکس گوش بریده شده را برای اینکه زورمان را نشان دهیم در پیج استوری خود گذاشتیم ....

دستگیری قبل از خروج از کشور

سه متهم پس از دستگیری مدعی شدند که وقتی متوجه شدند یکی از زخمی ها فوت شده تصمیم گرفته اند کارهایشان را برای خروج از کشور انجام دادیم تا به ولایت خود برگردیم که ناگهان توسط پلیس در خانه مجردی مان در تهران بازداشت شدیم .

دیدگاه کارشناسی

فتانه ورمزیار مشاور وروانشناس ارشد بالینی

گرچه در لحظات ابتدایی، پس از انتقام، حس موفقیت و آرامش به ما دست می‌دهد، اما دانشمندان روانشناس دریافته‌اند که این عمل به جای آنکه حس خصومت و دشمنی را در شخص کاهش دهد، کینه و دلخوری او را همچنان در وجودش باقی خواهد گذاشت.

تلافی کردن به جای آنکه آرامش خاطر را به همراه بیاورد، تنها به دایره باطلی از انتقام گرفتن، دامن می‌زند.

یکی از فیلسوفان در مورد انتقام گفته است: آن کس که به انتقام فکر می‌کند، در واقع زخمی را که به مرور خوب می‌شود، آن را تازه نگاه می‌دارد. انتقام باعث می‌شود تا زخم‌های کهنه سر باز کرده و وخیم‌تر شوند. حتی اگر طرف را تنبیه هم کنیم، گویی در واقع خودمان را تنبیه کرده‌ایم، زیرا هنوز زخممان التیام پیدا نکرده است.

اولین قربانی کینه‌ورزی و انتقام‌گیری، دارنده آن است. تا وقتی که این عارضه روحی در او وجود دارد، از لذت آرامش محروم است.

به نظر می‌رسد که از حیث روانشناختی، تلافی نمودن و مقابله به مثل کردن، ناشی از کم‌ظرفیتی و شتاب‌زدگی است.

به تعبیر امیرالمومنین علی (ع) شتاب ورزیدن برای انتقام، شیوه افراد فرومایه و پست می‌باشد.

گویی درون شخص، پرده‌ای ضخیم از نفرت و کینه و دشمنی پدید آمده است که با انتقام گرفتن روان خویش را از آفت فوق تخلیه می‌نماید، غافل از اینکه در وجود او زشت‌ترین عیب‌ها نهفته است. (غررالحکم، ج ۲، ص ۵۱۹ و ۵۲۰)

دراین پرونده سه جوان شرور که با همان طبیعت شرورانه در صدد انتقامی هستند که سرانجام سرنوشت خود را دچار تباهی کردند اشتباهی که بسیاری از افراد در خانواده ودر جامعه دچار آن هستند که متاسفانه آثار زیانباری را به دنبال دارد.

معصومه مرادپور / ایران

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه گوناگون

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید
منتخب امروز

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته

مرگ لو دهنده فیلم عشق بازی زهرا امیر ابراهیمی با دوست پسرش ! / ناگفته ها