روایت سخنگوی وزارت کشور طالبان از درگیری‌ها امروز


روایت سخنگوی وزارت کشور طالبان از درگیری‌ها امروز

سخنگوی وزارت کشور طالبان در روایت خود از جریان درگیری‌های نیرو‌های مرزبانی ایران و افعانستان از شهادت یکی از نیرو‌های مرزبانی ایران خبر داد.

به گزارش راهبرد معاصر؛ عبدالنافع تکور سخنگوی وزارت کشورطالبان در توییتی مدعی شد: امروز در ولایت نیمروز نیرو‌های سرحدی (مرزبانی) ایرانی به طرف افغانستان شلیک کردند که با واکنش متقابل مواجه شدند. در جریان نبرد از هر دو طرف یک فرد کشته و تعدادی زخمی شدند.

موضوع به بزرگان (مقامات) هر دو طرف اطلاع داد شد و اکنون وضعیت تحت کنترل می‌باشد.

وی همچنین تاکید کرده امارت اسلامی خواهان نبرد با همسایه نیست.

در پی درگیری بین نیرو‌های مرزبانی ایران و طالبان افغانستان، از ساعت ۱۲:۲۰ دقیقه امروز پل ابریشم توسط نیرو‌های مرزبانی جمهوری اسلامی ایران با توقف یک دستگاه کامیون بر روی این پل مسدود شده است.

از حدود ساعت ۱۱ صبح امروز (شنبه) بین نیرو‌های مرزبانی جمهوری اسلامی ایران با نیرو‌های طالبان در محل پاسگاه ساسولی شهرستان هیرمند درگیری رخ داد.

پل ابریشم تنها راه ارتباطی شهر زرنج افغانستان با مرز میلک ایران است. نیمی از این پل قلمرو ایران و نیمی از آن قلمرو افغانستان به‌شمار می‌آید. پل بزرگ ابریشم بر روی رودخانه هیرمند در مجاورت روستای میلک قرار دارد و این پل از گذرگاه‌های مهم مرزی ایران و افغانستان است.

همچنین مرکز اطلاع رسانی مرزبانی سیستان و بلوچستان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: پیش از ظهر امروز مرزبانان جان برکف هنگ مرزی زابل با افراد مسلح ناشناس که قصد ورود به خاک جمهوری اسلامی ایران را داشتند، در نقطه صفر مرزی درگیر شدند که منجر به تبادل آتش و درگیری مسلحانه گردید.

در این درگیری، مرزبانان با برتری آتش سنگین و تحمیل تلفات، خسارات جدی را به آنان وارد کردند. / ایسنا

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه گوناگون

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید
منتخب امروز

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته

این ویدیو مناسب افراد زیر 18 سال نیست!