رشته‌های علوم‌انسانی مورد کم‌لطفی قرار گرفته‌اند


رشته‌های علوم‌انسانی مورد کم‌لطفی قرار گرفته‌اند

رئیس دانشگاه شیراز گفت: اگر بخواهیم پیشرفت به معنای واقعی را تجربه‌کنیم باید بهترین استعدادهای کشور را به سمت علوم‌انسانی سوق دهیم. اگر صاحب‌نظر خوب در حوزه علوم‌انسانی داشته باشیم،این موضوع می‌تواند در مسیر رشد و ارتقاء جامعه نقش داشته باشد. رشته‌های علوم‌انسانی مورد کم‌لطفی قرار گرفته‌اند؛ اگر این شرایط اصلاح شود، نتایج اثربخشی به ارمغان می‌آورد.

رشته‌های علوم‌انسانی مورد کم‌لطفی قرار گرفته‌اند

دکتر محمد مؤذنی در گفت‌وگو با ایران اکونومیست، درباره توسعه رشته‌های علوم‌انسانی گفت: رشته‌های علوم‌انسانی از جایگاه مناسبی در کشور برخوردار نیستند و اهمیت آنها به خوبی توصیف نشده است. اگر قرار است که توسعه و تحولی در کشور اتفاق بیافتد، بنا و مبنای آن رشته علوم‌انسانی است.

وی تصریح کرد: مادامی که رشته‌های علوم‌انسانی اصلاح نشوند، نمی‌توان وضعیت و شرایط در کشور را اصلاح کرد. من بر این باور هستم، نخبگان باید در رشته‌های علوم‌انسانی مشغول تحصیل شوند؛ اگر جامعه‌شناسان، روان‌شناسان، حقوق‌دانان و اقتصادانان خوبی داشته باشیم، می‌توانیم جامعه را اصلاح کنیم. توسعه علوم‌انسانی می‌تواند زمینه‌ساز رشد و ارتقاء سایر گرایش‌ها و رشته‌ها شود.

رئیس دانشگاه شیراز با بیان اینکه باید شرایطی ایجاد شود که دانش‌آموزان به اهمیت علوم‌پایه پی‌ببرند، تصریح کرد: به طور قطع، علوم‌پایه زیربنای دیگر علوم به حساب می‌آیند و پیشرفت هر علمی در گرو حیات و توسعه علوم‌پایه است. تحول و ارتقاء پایه به معنای تضمین توسعه و ارتقاء دیگر علوم است. اگر بتوانیم اهمیت رشته‌های علوم‌پایه را برای دانش‌آموزان و به ویژه افرادی که توانایی بیشتری دارند، یادآوری کرده و آنها را به سمت علوم‌پایه هدایت کنیم، می‌توانیم افراد را جذب رشته‌هایی از این دست کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تحصیل بدون کنکور در مقاطع تحصیلات تکمیلی می‌تواند برای نخبگان اجرایی شود تا اگر دانشجویان نخبه بتوانند دوره دکتری را با موفقیت سپری کنند و شرایط عمومی لازم را داشته باشند، به عنوان عضو هیئت‌علمی جذب‌شوند. در تلاش هستیم، دانشجویانی که به معنای واقعی جزو افراد برتر جامعه هستند، بدون آزمون ورودی به مقاطع تحصیلی بالاتر واردکنیم. دانشگاه شیراز، در تمام رشته‌هایی که در مقطع کارشناسی دانشجو می‌پذیرد؛ مقاطع کارشناسی‌ارشد و دکتری را هم ارائه می‌دهد.

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه فرهنگی و هنری

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید
انجام پروژه های صنعتی به روش فریلنسری

انجام پروژه های صنعتی به روش فریلنسری

  • مطالعات امکان‌سنجی یا طرح توجیهی
  • مطالعات بازار و تجزیه و تحلیل مالی
  • انتخاب خط تولید و پرفرمای ماشین آلات
  • خدمات اخذ استاندارد
  • خدمات طراحی و مهندسی
  • خدمات ثبت شرکت و برند 
سفارش پروژه درخواست همکاری

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته

آمار و اطلاعات مناسب برای رشد و توسعه کسب و کارها

آمار و اطلاعات تجارت،صنعت و اصناف

  • آمار واردات و صادرات از سال 1385 تا کنون به تفکیک کد تعرفه محصول،کشور،گمرک
  • آمار و اطلاعات واحدهای صنعتی فعال و در حال ساخت با امکان جستجو براساس محصول،کد آیسیک و ...
  • اطلاعات 2،500،000 واحد صنفی کشور

تجارت صنعت اصناف

انواع کاربرگ و نقاشی نیمه شعبان و ولادت امام زمان برای رنگ آمیزی با کیفیت عالی + دانلود