بازدید هیئت دیپلماتیک خارجی از ندامتگاه زنان تهران


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، جمعی از سفرا و نمایندگان کشور‌های خارجی به...
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، جمعی از سفرا و نمایندگان کشور‌های خارجی به همراه معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر و همچنین عده‌ای از مدیران ستادی سازمان زندان‌ها و ستاد حقوق بشر دیروز از «ندامتگاه زنان تهران» بازدید کردند. این...

ندامتگاه زنان تهرانبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، جمعی از سفرا و نمایندگان کشور‌های خارجی به همراه معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر و همچنین عده‌ای از مدیران ستادی سازمان زندان‌ها و ستاد حقوق بشر دیروز از «ندامتگاه زنان تهران» بازدید کردند.

این بازدید به مدت سه ساعت و با هدف آشنایی با برنامه‌های تحولی و نیز اقدامات اصلاحی و تربیتی در حوزه زندان با هماهنگی سازمان زندان‌ها و ستاد حقوق بشر صورت گرفت.

این گروه دیپلماتیک به طور ویژه از کارگاه‌های متنوع مهارت‌آموزی و اشتغال مددجویان بازدید به عمل آوردند و این بخش مورد توجه آنان قرار گرفت. سفرا همچنین در جمع مددجویان یکی از بند‌ها و محل اسکان آنان حضور یافتند و از نزدیک برنامه‌های ویژه زندانبانی را نظاره‌گر بودند.

پیش از بازدید، سفرا و نمایندگان دیپلماتیک کشور‌های مدعو در نشستی با حضور کاظم غریب‌آبادی، معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و همچنین مدیران ستادی سازمان زندان‌ها و ستاد حقوق بشر با ارائه گزارش ، از برنامه‌های جاری و اقدامات تحولی حوزه زندانبانی کشور مطلع شدند.

در این ارتباط غریب‌آبادی تاکید داشت؛ انتخاب ندامتگاه زنان به این دلیل بود که میهمانان خارجی از نزدیک خدمات و تسهیلات متنوع و بی‌شائبه به زندانیان زن را ببینند و برداشت صحیح از اصول زندانبانی اسلامی را دریافت کنند.

وی اظهار داشت: این ندامتگاه، اکنون تنها زندان زنان با حدود ۷۰۰ زندانی در استان تهران است که بیش از ۱۳ میلیون نفر جمعیت دارد. اصولا زنان حدود دو و نیم درصد جمعیت زندانیان ایران را تشکیل می‌دهند که این حاکی از نرخ بسیار پائین جرم میان جامعه زنان ایرانی است که در مقایسه با نرخ جهانی، بسیار کمتر است.


بیشترین بازدید یک ساعت گذشته