دورکاری از اختیارات دستگاه‌های اجرایی است


دورکاری از اختیارات دستگاه‌های اجرایی است

رئیس سازمان اداری و استخدامی با اشاره به تغییر ساعات کاری کارمندان گفت: ۴۴ ساعت کار تکلیف قانونی است و پیشنهاد ما این بود که بعد از ساعت ۱۲ دستگاه‌هایی که در تهران هستند، به صورت دورکاری باشند.

به گزارش راهبرد معاصر؛ میثم لطیفی معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دورکاری توسط هیئت تطبیق مجلس رد شد؛ اما همچنان پیشنهاد ما پابرجا است، چرا که این از اختیارات دستگاه‌های اجرایی است.

وی افزود: در دستگاه‌هایی که امکان دورکاری وجود دارد، توصیه اکید می‌شود که به مسئله انرژی توجه کنند و ادارات را در صورت امکان تعطیل کنند تا دستگاه‌های سرمایشی از ساعت 12 به بعد خاموش شوند تا درباره موضوع انرژی تدبیر کنیم.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور درباره تعطیلی روزهای جمعه و شنبه با توجه به تصویب کلیات آن در مجلس، گفت: مدت‌ها پیش لایحه‌ای را به مجلس ارائه کرده بودیم که به‌ تازگی در کمیسیون اجتماعی مجلس مطرح شده است. طبق این لایحه ساعت کارکنان از 44 ساعت به 42 ساعت و 30 دقیقه کاهش پیدا می‌کند و برای شهرستان‌هایی غیر از تهران که روزهای پنجشنبه تعطیل نیست، ایام کاری 5 روز هفته باشد و روز آخر هفته در دستگاه‌هایی که امکان دارند، تعطیل باشد.

لطیفی با اشاره به اینکه برای این موضوع منع قانونی داریم، یادآور شد: اکنون بحث درباره این موضوع که این تعطیلی روز پنجشنبه یا شنبه باشد در حال کار مطالعاتی هستیم./ تسنیم

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه گوناگون

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید
منتخب امروز

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته

محمدرضا گلزار و آیسان طلاق گرفتند؟ + عکس