تصمیم «بن گویر» برای تسهیل صدور مجوز حمل سلاح توسط شهرک‌نشینان


تصمیم «بن گویر» برای تسهیل صدور مجوز حمل سلاح توسط شهرک‌نشینان

«ایتامار بن گویر»، وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی قصد دارد تا با ارائه طرحی به کنست رژیم صهیونیستی روند صدور مجوزهای حمل سلاح را برای شهرک نشینان صهیونیست تسهیل نماید.

به گزارش راهبرد معاصر، «ایتامار بن گویر»، وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی روز گذشته از قصد خود برای ارائه طرحی به کنست به منظور تسهیل روند صدور مجوز حمل سلاح در میان شهرک نشینان خبر داد.

گفته می شود افزایش روند عملیات‌های ضدصهیونیستی در کرانه باختری و به ویژه در داخل سرزمین‌های اشغالی موجی از نگرانی را در میان شهرک نشینان و ساکنین سرزمین‌های اشغالی رقم زده است.

احتمال می‌رود طرح پیشنهادی بن گویر سبب تسهیل صدور مجوز حمل سلاح برای ده‌ها هزار شهرک نشین دیگر شود.

در حال حاضر بیش از 150 هزار نفر از ساکنین سرزمین‌های اشغالی به منظور مقابله با مقاومت فلسطینیان موفق به اخذ مجوز حمل سلاح شده‌اند. این عدد بدون احتساب مجوزهای صادره برای نیروهای نظامی و امنیتی است.

براساس قوانین موجود کلیه شهرک نشینان در مناطق مرزی و شهرک نشینان و افسران با درجه بالاتر از سرهنگی قادر به اخذ مجوز حمل سلاح هستند.

کابینه پیشین رژیم صهیونیستی به ریاست نفتالی بنت و یائیر لاپید در دوران تصدی وزارت امنیت داخلی توسط «عمر بارلو»، وزیر اسبق وزارتخانه قصد داشت تا با افزودن شروطی مجوز حمل سلاح را محدود نماید اما این طرح به دلیل انحلال کابینه بی‌نتیجه ماند.

این در حالی است که کابینه راستگرای افراطی و نژادپرست اسرائیل به ریاست بنیامین نتانیاهو از زمان به دست گرفتن قدرت تلاش دارد تا با تغییر در ساختارهای حقوقی و قضایی و وضع قوانین جدید زمینه فشارهای مضاعف بر فلسطینیان ساکن در کرانه باختری و اراضی اشغالی 1948 را تشدید نماید./ تسنیم

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه گوناگون

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید
منتخب امروز

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته

احساساتی شدن رونالدو از دیدن این دختر ایرانی +فیلم