صاعقه زد و درختان دانشگاه تبریز را به آتش کشید +عکس


صاعقه زد و درختان دانشگاه تبریز را به آتش کشید +عکس

رئیس اداره باغبانی و فضای سبز دانشگاه تبریز، جزئیات آتش‌سوزی درختان دانشگاه تبریز در اثر اصابت صاعقه را تشریح کرد.

به گزارش مشرق، محمد عدلی‌پور در خصوص جزئیات حریق درختان دانشگاه تبریز که عصر روز شنبه ۲۰ خرداد به وقوع پیوست، اظهار کرد: در اثر برخورد صاعقه با تعدادی از درختان واقع در نزدیکی یادمان شهدای گمنام دانشگاه، یک اصله درخت کاج و یک اصله درخت جونی‌پروس دچار آتش سوزی کامل شد و تعدادی از درختان نیز به‌صورت جزئی دچار حریق شدند.

وی با بیان اینکه شعاع این آتش‌سوزی ۱۰۰ متر مربع بود، ادامه داد: خوشبختانه بلافاصله بعد از وقوع آتش‌سوزی، عوامل اداره‌ی باغبانی و فضای سبز دانشگاه در محل حاضر شده و با همکاری نیروهای آتش‌نشانی، اطفاء حریق صورت گرفت.

تصاویر | جزئیات آتش‌سوزی درختان دانشگاه تبریز در اثر اصابت صاعقه

عدلی‌پور ادامه داد: این درختان از نوع سوزنی‌برگ بوده و به‌دلیل داشتن صمغ به‌شدت مستعد آتش سوزی هستند و بعد از حریق نیز به سختی خاموش می‌شوند.

رئیس اداره‌ی باغبانی و فضای سبز دانشگاه تبریز با اشاره به نبود مسیر آتش‌بُر در قسمت‌های مرتفع دانشگاه گفت: یکی از موضوعات حائز اهمیت این است که با توجه به مناسب نبودن مسیر دسترسی به درختان واقع در قسمت‌های مرتفع دانشگاه، اگر میزان آتش‌سوزی زیاد باشد، قطعا در اطفاء حریق دچار مشکل خواهیم شد و متأسفانه در سال‌های قبل، راه آتش‌بُر احداث نشده است که باید راه حلی برای این موضوع پیدا کنیم.

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه اجتماعی

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید
منتخب امروز

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته

احساساتی شدن رونالدو از دیدن این دختر ایرانی +فیلم