رفیق من، تولدت مبارک!


رفیق من، تولدت مبارک!

دنیای اقتصاد : همزمان با زادروز کریم اکبری مبارکه، بازیگر شناخته‌شده سینما، تئاتر و تلویزیون کشورمان، مهدی فقیه، دوست و همکار دیرین او تولدش را تبریک گفت. کریم اکبری مبارکه، بازیگر و کارگردان سینما، تئاتر و تلویزیون زاده خرداد ۱۳۳۲، ۸ آبان‌ماه ۱۳۹۹ بر اثر ابتلا به کرونا در حالی که مشغول بازی در سریال «آتش و باد» بود، دار فانی را وداع گفت. مهدی فقیه، بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون که با مجموعه «آتش و باد» آخرین کار تلویزیونی‌اش را به روی آنتن برد، به بهانه سالروز تولد کریم اکبری مبارکه، از همکاری با این هنرمند فقید در سریال «آتش و باد» گفت.

رفیق من، تولدت مبارک!

فقیه ابتدا جملاتش را این‌گونه آغاز می‌کند: خدا آقای مبارکه را رحمت کند. من مجددا به خانواده ایشان تسلیت می‌گویم. ایشان از بزرگان تئاتر بودند همیشه برنامه نویس خوبی بودند و به غیر از بازیگری دستیار کارگردان بودند. آدم منظم، مرتب و کاربلدی بود. واقعا ما نمونه آقای مبارکه را نداشتیم. ایشان بسیار متواضع و بدون هیچ گونه حاشیه‌ای بودند. ما مرد بزرگی را از دست دادیم. خدا این بزرگوار را رحمت کند. روحش شاد باشد. انسان شریفی بود.

او در ادامه به همکاری‌اش با کریم اکبری مبارکه در سریال «آتش و باد» اشاره می‌کند و می‌گوید: آخرین کارمان با هم همین سریال «آتش و باد» بود که اخیرا پخش شد. تمام صحنه‌ها و سکانس‌های این کار هنوز جلوی چشمانم است. ما کلا در این کار باهم بودیم چون گریم ایشان هم به گونه‌ای بود که چشم‌هایشان مشکل داشت؛ بنابراین در تمام جریان‌ها و سکانس‌ها خودم کنارش بودم، دست‌هایش را می‌گرفتم و همه جا می‌بردم، اگر آبی می‌خواست به او می‌دادم. مهم‌ترین حسن اخلاق این بزرگمرد این بود که با آن سابقه‌ای که در تئاتر، سینما و تلویزیون داشت با همه با احترام برخورد می‌کرد؛ مخصوصا با جوانان برخورد بسیار صمیمی داشت و همواره تذکراتی به آنها می‌داد. او همیشه با مهربانی با همه رفتار می‌کرد.

مهدی فقیه سپس با تبریک تولد زنده‌یاد اکبری مبارکه ادامه می‌دهد: رفیق من تولدت مبارک، روحت شاد، ای کاش از پیش ما نمی‌رفتی. حیف شد از بین ما پر کشیدی ... . او سپس به سابقه تئاتری اکبری مبارکه اشاره می‌کند و ادامه می‌دهد: ایشان کارهای تئاتر بسیار خوبی داشتند به غیر از کارهای تصویری که به نظرم همه ماندگار بودند. آقای مبارکه یک وزنه خوبی برای تئاتر کشورمان بود. ما آدم بزرگی را از دست دادیم.

این بازیگر پیشکسوت گفت: ما سر صحنه پزشک داشتیم و مدام ما را چک می‌کرد اما متاسفانه ایشان دچار شدند و از بین ما رفتند. به‌هر‌حال مرگ حق است و هر کدام از ما به نحوی از دنیا می‌رویم اما در کل آقای مبارکه خدا رحمتش کند خیلی به کرونا اعتقاد نداشت. به هر حال این اتفاق برایشان افتاد و متاسفانه کرونا ایشان را از ما گرفت. یادم هست وقتی آقای مبارکه کرونا گرفت دکتر مرا چیزی حدود پنج بار آزمایش فرستاد چون تمام مدت کنارش بازی داشتم. دشواری‌های زیادی کشیدم اما شکر خدا مبتلا نشدم. ایشان کمی هم ریه‌هایش مشکل داشت و وقتی کرونا گرفت متاسفانه دوام نیاورد. واقعا حیف بود این مرد برود.

مهدی فقیه در پایان صحبت‌هایش درباره کارهای جدیدش در تلویزیون اعلام می‌کند: چند ماهی است متاسفانه به خاطر لثه‌هایم و مشکلی که پیش آمده تحت درمان هستم. یک استخوانی در لثه‌ام درآمده که تمام دندان‌هایم را برداشتند و یک بار هم جراحی کردم، اما باز هم نیاز به جراحی دارم تا ببینم چه می‌شود؛ بنابراین فعلا کاری قبول نمی‌کنم هم به خاطر شرایطم تا زمانی که خوب شوم همین که باید یک کاری باشد که در شأن مردم باشد تا قبول کنم. با اینکه الان گرفتاری شدید مالی دارم اما هر کاری نمی‌کنم. دعا کنید اول خوب شوم تا ببینیم چه می‌شود. من کاری که در شأن مردم نباشد انجام نمی‌دهم. در تمام این سال‌ها هم به این اعتقاد وفادار بودم و معتقدم هرچه به مردم نزدیک‌تر باشیم مردم ما را بهتر می‌بینند نه اینکه فقط بازی کنیم. در خدمت کار بودن خیلی مهم است. ما مردم فهیمی داریم و کارهایمان را خوب می‌فهمند.

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه فرهنگی و هنری

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید
منتخب امروز

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته


انشا در مورد روستا | 4 انشا زیبا درباره روستا برای پایه های مختلف تحصیلی