چرا بهاییان به دنبال حذف عاشورا از تشیع‌ هستند؟+فیلم


چرا بهاییان به دنبال حذف عاشورا از تشیع‌ هستند؟+فیلم

در زمان رضا شاه فرقه دست ساخته بهاییت فرصت پیدا کرد تا با حمایت از انگلیسی‌ها فعال شود و با نوآوری در دین و تولید اطلاعات انحرافی عملیات دین‌زدایی را علیه اسلام و فرهنگ عاشورا آغاز کرد.

به گزارش مشرق، وقتی انگلیسی‌ها متوجه شدند که تنها راه استعمار جدایی دین از سیاست است، رضاخان را سر کار آوردند تا با زور اصلاحات را انجام دهد.

اصلاحاتی که منافع انگلیس را تأمین می‌کرد، فرقه دست ساخته بهایی‌ها فرصت پیدا کردند تا با حمایت از انگلیسی‌ها فعال شوند و با نوآوری در دین و تولید اطلاعات انحرافی عملیات دین‌زدایی را آغاز کردند و تا سال‌ها تحت حمایت دولت انگلیس و صهیونسیت‌ها علیه دین کار کردند.

در این سند محرمانه ساواک از نشست بهاییان در شیراز آمده است: «اکنون از آمریکا و لندن صریحا دستور داریم تا مد لباس و ساختمان‌ها و بی‌حجابی را برداریم».

در این پیام آمده است:«در ایران و کشورهای اسلامی دیگر تا می‌توانید با مد ملت اسلام را رنج دهید تا آنها نگویند امام حسین فاتح دنیا بود. این مسلمانان آخر به دست بهاییان از بین می‌روند و دنیا به دست بهاءالله رونق می‌گیرد».

در دوره رضاخانی تلاش برای حذف قرآن، اعتقاد به ظهور و عاشورا آغاز شد، آنها همه کار کردند اما از پس محرم برنیامدند، محرم برای ایرانیان همه چیز بود، پولدارهای دنیا هر جا توانستند سعی کردند عاشورا زدایی بکنند، چون از دوره رضاخانی تا امروز سیک زندگی خط قرمز آنهاست و عاشورا سبک زندگی جدیدی را به مسلمانان نشان می‌دهد.

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه تاریخی

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید
منتخب امروز

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته


ستاره پرسپولیس بازی با الدحیل را از دست داد| عالیشاه به بازی با استقلال می رسد؟