سوغاتی که کیم جونگ اون از روسیه با خود برد


سوغاتی که کیم جونگ اون از روسیه با خود برد

کیم جونگ اون در این سفر با سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه در ولادی وستوک دیدار و از پیشرفته ترین تسلیحات این کشور از جمله سیستم موشکی مافوق صوت بازدید کرد.

در سفر رسمی کیم جونگ اون به روسیه که بر مسایل نظامی متمرکز شده است ،رهبر کره شمالی مجموعه ای از انواع پهپادها و جلیقه های ضدگلوله برای کشورش هدیه گرفت.

به گزارش ایرنا، تلویزیون دهلی نو گزارش داد، رسانه‌های روسی روز یکشنبه اعلام کردند کیم جونگ اون رهبر کره شمالی پنج پهپاد انفجاری، یک هواپیمای شناسایی بدون سرنشین و جلیقه ضد گلوله را به عنوان هدیه از روسیه دریافت کرد.

این اولین سفر رسمی کیم جونگ اون به خارج از کشور پس از همه‌گیری ویروس کرونا است و نگرانی غربی‌ها را در مورد سرپیچی مسکو و پیونگ یانگ از تحریم‌ها و تایید یک معامله تسلیحاتی بزرگ را افزایش داده است.

کیم جونگ اون در این سفر با سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه در ولادی وستوک دیدار و از پیشرفته ترین تسلیحات این کشور از جمله سیستم موشکی مافوق صوت بازدید کرد.

رهبر کره شمالی پنج پهپاد کامیکازه و یک پهپاد شناسایی گیران-۲۵ با قابلیت برخاستن عمودی را دریافت کرد. از سوی دیگر فرماندار منطقه پریموریه که با چین و کره شمالی هم مرز است، به کیم جونگ اون مجموعه ای از محافظ ضد گلوله و «لباس ویژه‌ای که توسط دوربین های حرارتی قابل تشخیص نیست» هدیه کرده است.

سفر طولانی کیم جونگ اون به منطقه شرقی روسیه که از روز سه‌شنبه آغاز شد، به طور گسترده‌ای بر مسائل نظامی متمرکز شده است.

اعتقاد بر این است که مسکو علاقه مند به خرید مهمات کره شمالی برای ادامه جنگ در اوکراین است، در حالی که پیونگ یانگ خواهان کمک روسیه برای توسعه برنامه موشکی خود بوده که در سطح بین المللی محکوم شده است. کرملین درباره قرارداد احتمالی گفت: هیچ توافقی امضا نشده و نخواهد شد.

پیش تر رهبر کره شمالی از بمب افکن‌های روسی مدل‌های Tu-۱۶۰، Tu-۹۵MS و Tu-۲۲M۳ بازدید کرده بود، این بمب افکن‌ها از تسلیحات مهم هوایی نیروهای هسته‌ای استراتژیک روسیه هستند.

در ادامه کیم جونگ اون از ناوچه نیروی دریایی پسیفیک به نام مارشال شاپوشنیکوف نیز دیدن کرد که اواسط دهه ۱۹۸۰ ساخته شده و به تازگی به روزرسانی و تجهیز شده است.

در پایان این سفر نیز رهبر کره شمالی فرصت دیدار از شهر کومسومولسک -آن- آمور را بدست آورد و از جنگنده‌های روسی از جمله Su-۳۵ و Su-۵۷ دیدن کرد.دنیس مانتوروف معاون نخست وزیر روسیه گفت که کشورش پتانسیل همکاری با کره شمالی در زمینه‌های مختلف از جمله تولید هواپیما و جنگنده را دیده است.

پوتین رئیس جمهور روسیه روز چهارشنبه هفته گذشته در پایگاه فضایی وستوچنی روسیه با رهبر کره شمالی دیدار و از وی استقبال کرد.

رهبر کره شمالی از پوتین به خاطر دعوت از وی به روسیه برای بازدید از این کشور با وجود مشغله کاری تشکر کرد.

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه بین‌الملل

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید
منتخب امروز

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته

اولین فیلم حرف های تلخ زن آرش میر احمدی بعد از فوت شوهرش / دلش را ندارید نبینید!