انهدام سه پهپاد اوکراینی بر فراز مناطق مختلف روسیه


انهدام سه پهپاد اوکراینی بر فراز مناطق مختلف روسیه

وزارت دفاع روسیه خبر داد که پدافند هوایی این کشور دو پهپاد اوکراینی را بر فراز شبه جزیره کریمه و یک پهپاد دیگر را بر فراز منطقه بلگورود منهدم کرده است.

به گزارش راهبرد معاصر، وزارت دفاع روسیه روز یکشنبه خبر داد که سه پهپاد اوکراینی بر فراز مناطق مختلف روسیه سرنگون شده‌اند.

بر اساس اعلام وزارت دفاع روسیه، ساعت 20:30 دقیقه امروز به وقت مسکو، پدافند هوایی روسیه دو پهپاد اوکراینی را بر فراز بخش جنوب غربی شبه جزیره کریمه منهدم کردند.

پدافند هوایی روسیه همچنین امشب یک پهپاد اوکراینی دیگر را در منطقه بلگورود منهدم کرده است.

وسیه از ۲۴ فوریه ۲۰۲۲ (پنجم اسفند ماه ۱۴۰۰) بعد از به رسمیت شناختن استقلال دو جمهوری لوهانسک و دونتسک از اوکراین، به این منطقه نیرو اعزام کرد و از آغاز «عملیات ویژه نظامی در اوکراین» خبر داد. روسیه هدف خود را از این اقدام، نازی زدایی اوکراین، خلع سلاح این کشور، رفع نگرانی‌های امنیتی خود و اجابت درخواست کمک لوهانسک و دونستک اعلام کرد.

چندی قبل، نشریه آلمانی «برلینر زیتونگ» در گزارشی نوشت که توانایی‌های نظامی نیروهای مسلح اوکراینی هر روز و در شهرهای مختلف در حال تحلیل رفتن است. این نشریه افزود که کارشناسان نظامی در آلمان زنگ خطر را به صدا در آورده و از آینده و سرنوشت تاسف بار نظامیان اوکراینی ابراز نگرانی کرده‌اند.

در تحولی دیگر، «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو روز یکشنبه هشدار داد که جنگ در اوکراین ممکن است طولانی باشد، زیرا ضد حملات این کشور علیه روسیه دستاوردهای کمی داشته است. استولتنبرگ در مصاحبه با روزنامه آلمانی «برلینر مورگنپست» گفت: «باید خود را برای یک جنگ طولانی در اوکراین آماده کنیم.»

وی گفت: «همه ما آرزوی صلحی سریع داریم. اگر پوتین و روسیه سلاح‌های خود را زمین بگذارند، صلح خواهیم داشت.»/ فارس

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه روسیه

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته