تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری با دستورالعمل جدید


تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری با دستورالعمل جدید

رکنا: معاون پرستاری وزارت بهداشت جزییات دستورالعمل جدید تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری را تشریح کرد.

به گزارش رکنا به نقل از ایسنا، دکتر عباس عبادی گفت: قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری از سال ۱۳۸۶ مصوب شد و به رغم اینکه به شکل معمول بین ۳ تا ۶ ماه طول می‌کشد تا آیین نامه اجرایی آن نگاشته و ابلاغ شود، متأسفانه حدود ۱۵ سال به طول انجامید تا اینکه بعد از همه‌گیری کرونا و نگاه ویژه‌ مقام معظم رهبری، در دولت سیزدهم خوشبختانه این قانون اجرایی شد.

وی ادامه داد: این قانون تازه تولد یافته است؛ بنابراین شبیه جنین و نوزاد متولد شده‌ای می‌ماند که نیاز به مراقبت دارد. بنابراین کمک کنیم که این قانون به رشد و بلوغ کافی برسد. از سال گذشته اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری را آغاز کردیم؛ هرچند پرداخت‌هایی که در سال گذشته انجام شده به شکل علی الحساب بوده اما محاسبات در حال تکمیل است که معوقات همکاران پرستاری اصلاح و پرداخت شود.

معاون پرستاری وزارت بهداشت با بیان اینکه در سال دوم اجرای تعرفه گذاری خدمات پرستاری، این تعرفه ها مثل سایر تعرفه‌های حوزه پزشکی وارد سرانه سلامت شده است، افزود: برخلاف سال گذشته که فقط یک اعتبار ثابت از سوی مجلس شورای اسلامی ابلاغ شده بود، امسال وارد سرانه سلامت شده که این یک نقطه قوت است. همچنین سال گذشته ۱۷ بسته خدمت پرستاری تعریف شده بود که در سال جاری به ۲۷ بسته خدمات پرستاری افزایش پیدا کرده که این اتفاقی ارزشمند است.

عبادی افزود: در سند باز توزیع که چهارشنبه گذشته به دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ شده، در برخی از جزئیات که در سال گذشته همکاران ما بازخورد داده بودند مثل همکاران شب کار، ضرایب‌شان ارتقاء یافته و برخی از بخش‌ها مثل اتاق عمل، همودیالیز، اورژانس و برخی از بخش‌های دیگر نیز ترمیم شده است.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا این طرح شامل همه گروه‌های پرستاری اعم از شرکتی، دولتی و خصوصی می‌شود، گفت: همه کارکنان پرستاری که خدمات بالینی ارائه می‌کنند، مشمول این تعرفه خواهند بود؛ فارغ از اینکه اشتغال در حوزه خصوصی، تأمین اجتماعی، نیروهای مسلح یا خیریه یا بیمارستان‌های وابسته به دانشگاه علوم پزشکی داشته باشند، می‌توانند از مزایای این تعرفه برخوردار باشند اما آن چیزی که تولیت وزارت بهداشت است مربوط به بیمارستان‌های تحت پوشش خودش است.

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: سایر مراکز مثل تأمین اجتماعی، نیروهای مسلح و خصوصی می‌توانند از این الگو استفاده کنند؛ چون این مبلغ تعرفه در حال حاضر از سوی این مراکز از بیماران و از بیمه‌ها دریافت می‌شود؛ بنابراین همه همکاران‌مان در همه حوزه‌ها حق دارند از مزایای این قانون منتفع شوند.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، عبادی تصریح کرد: یکی از مشکلات این قانون در سال گذشته این بود که تقریباً ۹ ماه طول کشید تا اولین اعتبار از سازمان برنامه به دست‌مان برسد؛ همچنین زیرساخت‌ها مانند HIS (سیستم اطلاعات بیمارستانی) کفایت لازم را نداشت که خوشبختانه با فراخوانی که از همه شرکت‌های طرف قرارداد با بیمارستان‌ها داشتیم، دستورالعمل‌ها منطبق شده است و می‌توانیم بگوییم با ضریب بالای ۹۵ درصد، اکثر خدمات در حوزه مراقبت پرستاری، امکان ثبت را دارند؛ البته حتما همکاران و مدیران پرستاری باید دقت کنند که ثبت خدمات به درستی انجام شود تا دانشگاه، بیمارستان و همکاران پرستار از این مزایا به درستی و منصفانه برخوردار شوند.


تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری با دستورالعمل جدید

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه گوناگون

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید
انجام پروژه های صنعتی به روش فریلنسری

انجام پروژه های صنعتی به روش فریلنسری

  • مطالعات امکان‌سنجی یا طرح توجیهی
  • مطالعات بازار و تجزیه و تحلیل مالی
  • انتخاب خط تولید و پرفرمای ماشین آلات
  • خدمات اخذ استاندارد
  • خدمات طراحی و مهندسی
  • خدمات ثبت شرکت و برند 
سفارش پروژه درخواست همکاری

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته

آمار و اطلاعات مناسب برای رشد و توسعه کسب و کارها

آمار و اطلاعات تجارت،صنعت و اصناف

  • آمار واردات و صادرات از سال 1385 تا کنون به تفکیک کد تعرفه محصول،کشور،گمرک
  • آمار و اطلاعات واحدهای صنعتی فعال و در حال ساخت با امکان جستجو براساس محصول،کد آیسیک و ...
  • اطلاعات 2،500،000 واحد صنفی کشور

تجارت صنعت اصناف

شعر لطف حق به صورت داستان + متن شعر