واکنش واشنگتن به اخبار توقف مذاکرات با ریاض


واکنش واشنگتن به اخبار توقف مذاکرات با ریاض

اقتصادنیوز: وزارت خارجه آمریکا اخبار منتشرشده درخصوص اینکه عربستان هرگونه مذاکرات خود را در مورد عادی‌سازی روابط با اسرائیل متوقف کرده است، تکذیب کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، وزارت خارجه آمریکا در صفحه خود در ایکس (توییتر سابق) نوشت، ایالات متحده همچنان به تقویت ارتباطات منطقه‌ای اسرائیل پایبند است؛ از جمله این امور، دیپلماسی فعالی است که هدف از آن عادی‌سازی روابط میان اسرائیل و عربستان است. مذاکرات ادامه دارد و ما خواهان مذاکرات بیشتر با طرفین هستیم.

واکنش علی باقری به آزادی زندانیان ایرانی در آمریکا

روسیا الیوم گزارش داد، پیشتر نشریه عربستانی ایلاف گزارش داد، گزارش‌های تایید نشده حاکی از آن هستند، ریاض با ارسال پیامی از طریق آمریکا توضیح داده «افراطگر بودن دولت راستگرای تحت رهبری بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی هر گونه امکان همگرایی با فلسطینی‌ها و در نتیجه، با عربستانی‌ها را از بین می‌برد.»

در این گزارش آمده است، به سبب «پذیرفته شدن» تقاضاهای مطرح شده از سوی امثال ایتامار بن گویر، وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی و بتسلئیل اسموتریچ، وزیر دارایی این رژیم توسط نتانیاهو (چهره‌هایی که از دید عربستان راست افراطی هستند)، ریاض از رسیدن به توافق صلح بالقوه ناامید شده است.

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه گوناگون

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!بیشترین بازدید یک ساعت گذشته

لَختی سرمستی