حمله تند وزیر خارجه آمریکا علیه ایران


حمله تند وزیر خارجه آمریکا علیه ایران

اقتصادنیوز: وزیر امور خارجه آمریکا اقدام جمهوری‌ اسلامی ایران در بازداشت آمریکایی‌ها را نقض قوانین‌ بین‌الملل خواند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا امروز از حضور زندانیان آمریکایی در قطر و گفت‌وگوی تلفنی با آنها خبر داد.

ای‌بی‌سی‌نیوز گزارش داد، وی با تکرار ادعای نخ‌نما شده دیگر مقامات آمریکایی درباره گم شدن «رابرت لوینسون» در ایران، جمهوری اسلامی را به گروگان‌گیری و نقض قوانین بین الملل متهم کرد.

این مقام آمریکایی قانون موسوم به «لوینسون» برای جلوگیری از بازداشت آمریکایی ها در خارج از این کشور را بازدارنده دانست که زمینه را برای برخورد قاطع با بازداشت آمریکایی‌ها در کشورهای دیگر فراهم خواهد کرد.

لحظه خروج زندانیان آمریکایی از هواپیما در دوحه + فیلم

به گزارش ایرنا، وزیر خارجه آمریکا در حالی مدعی نقض قوانین بین المللی توسط ایران است که دولت این کشور، هزاران شهروند ایرانی و غیرایرانی را در طول دهه های گذشته و به دلایل واهی بازداشت و تحت شدیدترین شکنجه ها قرار داده است. زندان های گوانتانامو و ابوغریب از معروف ترین زندان‌های آمریکاست که در آن، زندانیان بی گناه زیادی به اتهام واهی «مقابله با تروریسم»، تحت وحشیانه ترین شکنجه ها قرار گرفتند.

رئیس‌جمهوری آمریکا نیز امروز در ادامه سیاست‌های دوگانه این کشور در قبال ایران همزمان با استقبال از آزادی زندانیان آمریکایی خواستار تحریم بیشتر علیه جمهوری اسلامی ایران شد.

جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا ضمن تایید آزادی زندانیان آمریکایی در ایران، از تحریم محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری سابق ایران و وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی نیز خبر داد.

ابراز امیدواری قطر برای توافق‌های بیشتر ایران و آمریکا

وی، آزادی پنج زندانی آمریکایی از ایران را یک دستاورد برای دولت این کشور عنوان و از دولت های قطر، عمان، سوئیس و کره جنوبی برای کمک به آزادی زندانیان آمریکایی بازداشت شده در ایران تقدیر کرد.

پیشتر، «جان کربی» هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید نیز در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی آمریکایی «سی‌ان‌ان»، مدعی شد: در صورت استفاده ایران از دارایی های آزاد شده خود برای اهداف غیربشردوستانه، آمریکا می تواند جلوی انتقال پول ها به دولت ایران را بگیرد.

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه گوناگون

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


منتخب امروز

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته

بیوگرافی و عکس های محمدحسین شهریار شاعر