اذعان آلمان به ارائه تجهیزات قدیمی و معیوب به اوکراین


اذعان آلمان به ارائه تجهیزات قدیمی و معیوب به اوکراین

وزیر خارجه آلمان اذعان کرد که بخشی از کمک‌های نظامی این کشور به اوکراین برای جنگ با روسیه، بسیار قدیمی یا تجهیزاتی هستند که تقریبا در میدان عمل نمی‌کنند.

اذعان آلمان به ارائه تجهیزات قدیمی و معیوب به اوکراین

به گزارش راهبرد معاصر، بعد از انتشار اخبار و گزارش‌های متعددی درباره ارسال تجهیزات و تسلیحات قدیمی و معیوب توسط کشورهای غربی به اوکراین، آلمان رسماً این موضوع را تایید کرد.

«آنالنا بائربوک» وزیر امور خارجه آلمان شامگاه دوشنبه اذعان کرد که بخشی از کمک‌های نظامی این کشور به اوکراین برای جنگ با روسیه، بسیار قدیمی یا تجهیزاتی هستند که تقریبا در میدان عمل نمی‌کنند.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، بائربوک در این‌باره توضیح داد: «اگر فقط قول [کمک نظامی] بدهید و نتوانید آن را انجام دهید یا چیزی را تحویل دهید که کار نمی‌کند، کمکی نکرده‌اید. برخی از کمک‌های ما بسیار قدیمی بودند، ما می‌دانستیم و در همان ابتدا گفتیم که این‌ها چیزهایی هستند که واقعاً کار نمی‌کند».

وی با بیان اینکه اسلحه‌ها باید همراه با مهمات به اوکراین ارسال شود، گفت که دلیل تاخیر در تحویل کمک‌ها به کی‌یف، نیاز به اخذ تاییدیه‌های متعدد و زیاد است.

طبق این گزارش، دیپلمات ارشد آلمانی تایید کرد که برخی از تسلیحات ارسال شده توسط برلین به نیروهای مسلح اوکراین ممکن است به دلیل عدم ارائه گلوله‌های مناسب، در میدان جنگ کارایی نداشته باشند.

بائربوک همچنین افزود که هنوز نمی‌تواند بگوید که آیا برلین موشک‌های دوربرد تاروس را به اوکراین ارائه می‌کند یا خیر، زیرا لازم است تمام جزئیات روشن و مشخص شود دقیقاً چه کسی می‌تواند آنها را کنترل کند؛ که خود امری زمان‌بر است.

به نوشته اسپوتنیک، وی در بخش دیگری از اظهاراتش خواستار تغییر ساختار و اصلاح در سازمان ملل شد تا با واقعیت‌های جهان امروز مطابقت پیدا کند.

وزیر خارجه آلمان در این‌باره تصریح کرد: « کل مجمع عمومی نشان می‌دهد که جهان در دهه گذشته تغییر کرده، که این یک امر عادی است. اما نهادهای سازمان ملل تغییر نکرده‌اند، بنابراین ما نیاز به نوسازی کامل داریم از جمله در شورای امنیت داریم».

بائربوک اضافه کرد که شورای امنیت سازمان ملل حتی قبل از وقوع جنگ اوکراین هم عملکرد مناسبی نداشت./ فارس

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه روسیه

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید
منتخب امروز

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته


دیکته شب | دیکته کلاس اول دبستان