اصلاح موی اسب را ببینید | فیلم


اصلاح موی اسب را ببینید | فیلم

رکنا: اصلاح موی حیوانات برای بهداشت آنها لازم است.

به گزارش رکنا، در این فیلم ملاحظه می فرمایید که موهای یک اسب با دستگاه مخصوص در حال تراشیدن است.

نکاتی برای اصلاح موی اسب

لازم است در بازه‌های زمانی مشخصی به اصلاح موی اسب خود بپردازید. در ادامه نکاتی که در هر مرحله از اصلاح لازم است به آنها دقت کنید برای شما آورده شده است.

پیش از اینکه شروع کنید

تغذیه یک روغن خوراکی با کیفیت بالا از چند هفته قبل از اصلاح موی اسب، هنگامی که درخشش پس از اصلاح دیده می‌شود، رضایت‌بخش خواهد بود!

همچنین قشو منظم باعث تحریک فولیکول‌های مو و برداشتن آلودگی‌ها و گرد و غبار اضافی می‌شود.

اگر آب و هوا مناسب باشد، یک حمام خوب در روز قبل، به از بین بردن موهای زائد و گرد و خاک کمک خواهد کرد. اگر موی اسب در زمان شروع تمیز باشد، احتمال ایجاد خطوط کاهش می‌یابد.

فهمیدن اینکه عکس‌العمل اسب شما در برابر روشن شدن ماشین اصلاح و حرکت دستگاه روی بدنش چگونه است، ارزش چند روز تمرین را دارد. اگر این کار به صورت منظم انجام شود، می‌تواند نوعی حساسیت‌زدایی پیش از شروع اصلاح موی اسب به حساب بیاید.

برخی از اسب‌ها ممکن است برای آرام ماندن در طول فرایند به کمک نیاز داشته باشند و استفاده از یک محصول آرامش‌بخش در روز قبل و روز اصلاح می‌تواند مفید باشد.

آماده شدن برای اصلاح موی اسب

پیش از شروع اطمینان حاصل کنید که تیغه‌های ماشین اصلاح شما تیز و تمیز باشند، داشتن یک جفت تیغه یدکی همیشه ایده خوبی است، چیزی شبیه تیغه‌های داغ اسب شما را آزار می‌دهد!

یک روز آرام را در محوطه باز و مکانی با رفت و آمد کم را انتخاب کنید، اطمینان حاصل کنید که دیگران می‌دانند شما مشغول اصلاح موی اسب خود هستید بنابراین بازدیدکنندگان باعث تعجب شما یا اسب شما نشوند! انتخاب یک روز روشن و داشتن نور مناسب ضروری است.

منظم باشید – اطمینان حاصل کنید که قبل از شروع همه لوازم مورد نیاز مانند تیغه اضافی، روغن، برس و … را در اختیار دارید.

در صورتی که همه بدن را اصلاح می‌کنید حداقل 2 ساعت وقت بگذارید. اگر اصلاح بخشی از بدن را انجام می‌دهید تعیین خطوط با یک گچ مرطوب، به افزایش سرعت در روند کار کمک می‌کند.

برای اصلاح موی اسب خود، دقت و حوصله صرف کنید.

به کندی شروع کنید و صبور باشید، سر و صدا و احساس ماشین اصلاح می‌تواند بسیار ترسناک باشد.

اصلاح موی اسب را از عضله پایین شانه شروع کنید. تا زمانی که اسب راحت و آرام نیست از اصلاح صورت، ناحیه آرنج، پاها و شکم خودداری نمایید.

همیشه اصلاح را در خلاف جهت موها انجام دهید، چرخش‌ها می‌توانند مشکل باشند!

اجازه دهید تیغه‌ها از بین موها به نرمی بلغزند و ماشین اصلاح را فشار ندهید.

مراقب گوشه تیغه‌های اصلاح باشید و به طور اتفاقی آن را به بدن اسب خود فشار ندهید.

ممکن است در زمان کار، تیغه‌های ماشین اصلاح داغ شود برای کاهش این امر، تیغه‌ها را به طور منظم روغن زده و برس بکشید. اگر نمی‌توانید به آسانی تیغه‌های خاموش را با پشت دست لمس کنید، خیلی داغ هستند و باید بگذارید تا خنک شوند، در غیر این صورت خطر سوختن اسب وجود دارد.

ایستادن روی یک پله به شما کمک می‌کند تا در امتداد خط بالای اسب خود یک اصلاح مناسب انجام دهید.

برای اینکه در چین‌های آرنج اسب خود اصلاح یکنواختی انجام دهید بدون اینکه پوست او را زخمی کنید، از یک دستیار بخواهید که قسمت جلوی پا را به جلو نگه دارد.

برای اصلاح صورت و پاهای او، ماشین اصلاح کوچک‌تری استفاده کنید که نسبت به ماشین‌های اصلاح استاندارد کم سر و صدا هستند. در این بخش‌ها استخوان‌هایی وجود دارد که در صورت عدم دقت ممکن است باعث شود پوست اسب خود را بخراشید.

پس از اصلاح موی اسب

عقب بایستید و یکبار دیگر بخش‌های جا مانده را بررسی کنید، ناامیدکننده است که پس از کنار گذاشتن لوازم اصلاح موی اسب متوجه شوید که بخشی را جا انداخته‌اید.

کشیدن یک پارچه گرم روی بدن اسب، پس از اتمام کار، ذرات جا مانده را که می‌تواند باعث تحریک شود، برمی‌دارد. درباره این روش بیشتر بخوانید. افزودن مقداری سرکه سیب به آب گرم به راحتی بیشتر و تمیز کردن زخم‌های ناشی از بریدن کمک می‌کند و درخشش بیشتری به پوست اسب شما می‌بخشد.

وقتی کارتان تمام شد، تیغه‌ها را تمیز کرده و روغن بزنید. قبل از گذاشتن ماشین اصلاح و تیغه‌ها در یک مکان خشک و امن، موهای موجود را برس کنید و تمام قسمت های متحرک را روغن بزنید. این به این معنی است که دفعه بعدی که می‌خواهید به اصلاح موی اسب خود بپردازید، لوازم شما آماده استفاده هستند.اصلاح موی اسب را ببینید | فیلم

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه حیات وحش

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید
منتخب امروز

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته


عکس شوهر سوم و علنی بهاره رهنما / 20 سال جوان تر از خانم بازیگر!