بهره برداری از واحد تفکیک‌گر شمالی در میدان نفتی آزادگان جنوبی


بهره برداری از واحد تفکیک‌گر شمالی در میدان نفتی آزادگان جنوبی

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت گفت: با بهره‌برداری از واحد تفکیک‌گر، امکان ارسال روزانه ۲۵ هزار بشکه نفت خام از ۱۱چاه‌ حفر شده جدید در میدان آزادگان جنوبی امکان پذیر شده است.

بهره برداری از واحد تفکیک‌گر شمالی در میدان نفتی آزادگان جنوبی

به گزارش ایران اکونومیست به نقل از شرکت مهندسی و توسعه نفت، ابوذر شریفی با اشاره به اینکه نفت تولیدی از این چاه‌های جدید پس از تجمیع در واحدهای جمع‌آوری نفت به واحد تفکیک‌گر شمالی میدان انتقال می‌یابد، افزود: در این واحد پس از جداسازی گاز، نفت خروجی پس از فشار افزایی با پمپ‌های موجود، از طریق دو خط لوله نفت و گاز احداث‌شده در اندازه‌های به‌ترتیب ۲۰ و ۲۶ اینچ در مسیری به‌طول ۱۸ کیلومتر به مبادی صادراتی منتقل می‌شود.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت ادامه داد: به‌منظور تحقق اهداف و برنامه‌های افزایش تولید از میدان مشترک آزادگان جنوبی اقدام‌هایی همچون تکمیل نصب، تأمین اقلام مورد نیاز و انجام عملیات پیش راه‌اندازی و بهره‌برداری از واحد تفکیک‌گر شمالی در برنامه‌های شرکت مهندسی و توسعه نفت قرار گرفته بود.

شریفی تأکید کرد: به این ترتیب گام دیگری در راستای تحقق اهداف و برنامه‌های افزایش تولید از میدان‌های مشترک در غرب کارون به وقوع پیوست.

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه اقتصادی

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید
منتخب امروز

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته


انواع فونت و متن بسم الله الرحمن الرحیم برای بیو اینستا