قالیباف برای حضور در مجمع پارلمانی بریکس وارد آفریقای جنوبی شد


قالیباف برای حضور در مجمع پارلمانی بریکس وارد آفریقای جنوبی شد

رئیس مجلس شورای اسلامی ایران شامگاه سه شنبه به منظور حضور در نهمین مجمع پارلمانی گروه بریکس وارد آفریقای جنوبی شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل ار مهر، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی ایران که ظهر سه‌شنبه تهران را به مقصد کشور آفریقای جنوبی ترک کرده بود، وارد فرودگاه واترکلوف در پرتوریا آفریقای جنوبی شد و مورد استقبال رسمی مقامات پارلمانی این کشور قرار گرفت.
بر اساس این گزارش، هیأت پارلمانی ایران پس از مراسم استقبال، پرتوریا را به مقصد ژوهانسبورگ پایتخت اقتصادی آفریقای جنوبی و محل برگزاری نهمین مجمع پارلمانی گروه بریکس ترک کردند.
هدف رئیس مجلس ایران از این سفر سه روزه حضور در نهمین مجمع پارلمانی گروه بریکس است که با موضوع "بهره مندی از چند جانبه‌گرایی و دیپلماسی پارلمانی برای تعمیق بریکس و مشارکت در تسریع اجرای توافقنامه تجارت آزاد آفریقا" برگزار می‌شود.
گفتنی است، هیأت عالی رتبه پارلمانی ایران با حضور در این مجمع پارلمانی به دنبال تقویت روابط پارلمانی قوی بین اعضای بریکس برای رفع چالش‌های مهم منطقه‌ای و جهانی از طریق دیپلماسی پارلمانی و تأثیرگذاری مثبت بر بحران‌های سیاسی یا اقتصادی مهم جهان هستند. همچنین ارتقای توانایی‌های ساختاری گروه بریکس به منظور استفاده از ظرفیت‌های کشورهای در حال توسعه برای تغییر مناسبات اقتصاد جهانی در راستای تقلیل وابستگی اقتصادی کشورهای عضو به اروپا و آمریکا و تقابل با تحریم‌های غربی از جمله محورهای مورد توجه هیأت پارلمانی کشورمان در نهمین مجمع پارلمانی بریکس است.

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه گوناگون

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته


دانلود آهنگ خاص و بی نظیر اجتماعی سارینا از شاهین نجفی