مدودف: ناتو جهان را به درگیری بدتر از جنگ جهانی دوم می‌کشاند


مدودف: ناتو جهان را به درگیری بدتر از جنگ جهانی دوم می‌کشاند

رئیس‌جمهور پیشین روسیه با اشاره به ارسال تسلیحات سنگین غرب به اوکراین تصریح کرد که ناتو جهان را به نبردی بدتر از جنگ جهانی دوم سوق می‌دهد.

مدودف: ناتو جهان را به درگیری بدتر از جنگ جهانی دوم می‌کشاند

به گزارش راهبرد معاصر ، «دیمیتری مدودف» رئیس‌جمهور پیشین روسیه روز گذشته (سه‌شنبه) در یک پست تلگرامی هشدار داد که غرب با ارسال تسلیحات سنگین به اوکراین و بزرگداشت نازیسم، جهان را به یک نبرد جهانی که از جنگ جهانی دوم تاکنون مشاهده نشده است، سوق می‌دهد.

بنا بر گزارش شبکه روسی «راشاتودی»، مدودف که در حال حاضر نائب رئیس شورای امنیت روسیه است، در واکنش به ورود تانک‌های نبرد آبرامز «ام یک» ساخت آمریکا به اوکراین و فساد پارلمان کانادا، «جاستین ترودو» نخست‌وزیر کانادا و «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین در تقدیر از از یک عضو سابق لشکر بدنام نازیها موسوم به «لشکر اس اس گالیسیا-1» (اس اس مسلح) چنین اظهاراتی را مطرح کرد.

پیش از این، راشا تودی گزارش داد، طبق تصاویری که خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس منتشر کرده است، زلنسکی در سفر به کانادا و قبل از شرکت در نشست پارلمان این کشور به همراه ترودو از یک عضو سابق لشکر بدنام نازیها موسوم به «لشکر اس اس گالیسیا-1» که در طول جنگ جهانی دوم برای نازیها میجنگیده‌اند استقبال کردند.

پس از آن، در پی افزایش فشارها بر رئیس پارلمان کانادا به دلیل قدردانی از یک نازی اوکراینی در پارلمان این کشور، وی از قصد خود برای کناره‌گیری خبر داد.

رئیس‌جمهور پیشین روسیه با محکوم کردن این رسوایی کانادا و اوکراین در تقدیر از نازیسم که پیش‌تر نیز خشم لهستان و روسیه را برانگیخته بودو جامعه یعنی آن را «برادری با نازی‌ها» خوانده بودند، گفت: «به نظر می‌رود کهروسیه روسیه چاره‌ای جز درگیری مستقیم با ناتو ندارد».

وی با اشاره به گزارش‌های درباره وعده واشنگتن برای ارسال سامانه‌های موشک تاکتیکی دوربرد ارتش (ATACMS) به کی‌یف گفت: «ناتو آشکارا به یک بلوک فاشیست شبیه به محور هیتلر تبدیل شده است و فقط کمی بزرگ‌تر از آن است» و افزود اگر لازم باشد،‌ روسیه آماده مواجهه با آن را دارد.

مدودف سپس هشدار داد: «نتیجه آن خسارات انسانی بسیار سنگین‌تر از سال ۱۹۴۵ خواهد بود». این مقام روس، موضع تندتری در قبال روابط روسیه با غرب در بحبوحه تنش‌ها میان مسکو و کی‌یف اتخاذ کرد.

در ماه سپتامبر، پس از آن‌که اتحادیه اروپا، از ممنوعیت شهروندان روس برای آوردن خودروها تلفن‌های هوشمند شخصی خود به این قلمرو، حمایت کرد، مدودف نیز پیشنهاد تعلیق روابط دیپلماتیک با اتحادیه اروپا را مطرح کرد.

وی پیش از این نیز از حامیان غربی کی‌یف بعنوان ائتلاف «طرفدار نازی» انتقاد کرده بود و به طور مکرر تقابل مستقیم احتمالی بین روسیه و ناتو هشدار داده بود.

مسکو هشدار داده است که تداوم ارسال سلاح‌های غرب به اوکراین به، مشارکت عمیق‌تر کشورهای عضو ناتو در جنگ اوکراین منجر می شود و خطر یک جنگ تمام عیار بین روسیه و ائتلاف تحت رهبری آمریکا یا همان ناتو را به همراه خواهد داشت./ فارس

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه روسیه

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید
منتخب امروز

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته


انواع فونت و متن بسم الله الرحمن الرحیم برای بیو اینستا