افشای جزییات تکان دهنده جدید از انفجارهای نورد استریم


افشای جزییات تکان دهنده جدید از انفجارهای نورد استریم

دانشمندان نروژی اعلام کردند، در سپتامبر 2022، چهار انفجار در خطوط لوله نورد استریم رخ داد، اگرچه قبلاً گزارش شده بود که دو انفجار بوده است.

به گزارش اسپوتنیک، روزنامه گاردین می نویسد: "انفجار اول در ساعت 02:03:24 به وقت محلی، دومین انفجار در ساعت 19:03:50، سومین انفجار تقریباً هفت ثانیه پس از انفجار دوم و چهارمی نه ثانیه دیگر پس از انفجار سوم رخ داد".
این مطلب اشاره می کند که ممکن است حتی انفجارهای بیشتری وجود داشته باشد.
این حادثه در 26 سپتامبر 2022 در دو خط لوله صادرات گاز روسیه به اروپا - نورد استریم و نورد استریم 2 رخ داد. آلمان، دانمارک و سوئد احتمال خرابکاری هدفمند را رد نکرده اند. اپراتور Nord Stream AG گزارش داد که خسارت وارده به خطوط لوله گاز بی سابقه است و تخمین بازه زمانی تعمیرات غیرممکن است.
سیمور هرش، روزنامه‌نگار آمریکایی و برنده جایزه پولیتزر، تحقیقات خود را در 8 فوریه منتشر کرد که در آن به نقل از یک منبع، اظهار داشت که در ژوئن 2022 مواد منفجره زیر خطوط لوله گاز روسیه تحت پوشش رزمایش بالتوپس توسط غواصان نیروی دریایی ایالات متحده با حمایت متخصصان نروژی کار گذاشته شده است. به گفته هرش، تصمیم در مورد این عملیات توسط جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، پس از 9 ماه گفتگو با مقامات دولت درگیر در مسائل امنیت ملی اتخاذ شد. بعداً پنتاگون گفت که ایالات متحده هیچ ارتباطی با بمباران خطوط لوله گاز روسیه ندارد.

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه روسیه

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید
منتخب امروز

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته


نامه به دوست صمیمی ؛ 7 نمونه متن نامه به دوست ،جدید و محبت آمیز