ایران: خواستار پاسخ قاطع بین المللی به تهدیدات اسرائیل هستیم


ایران: خواستار پاسخ قاطع بین المللی به تهدیدات اسرائیل هستیم

نماینده ایران در سازمان ملل متحد درباره تهدیدات اسرائیل علیه ایران در نامه‌ای به شورای امنیت نوشت: ما خواستار پاسخی قوی از سوی جامعه بین‌الملل در سطح وسیع هستیم.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد درباره نقض دائم و آشکار قوانین بین‌المللی توسط اسرائیل علیه جمهوری اسلامی ایران نامه‌ای رسمی به شورای امنیت سازمان ملل نوشت.
در نامه رسمی امیرسعید ایروانی که برای رئیس دوره‌ای شورای امنیت نوشته شده آمده است: "بنا به دستور دولتم، مایلم توجه شورای امنیت را به آخرین مورد تهدید هشداردهنده و جدی نخست وزیر رژیم اسرائیل در استفاده از سلاح هسته‌ای علیه ایران جلب کنم. بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، در سخنرانی خود در 22 سپتامبر 2023 در هفتاد و هشتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، تهدیدهای صریحی مبنی بر استفاده از سلاح هسته‌ای علیه یک کشور مستقل عضو سازمان ملل متحد مطرح و تأکید کرده است "بیش از هر چیز ـ مهمتر از همه ـ ایران باید با یک تهدید هسته‌ای معتبر روبه‌رو شود. تا زمانی که من نخست وزیر اسرائیل هستم، تمام تلاشم را برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای انجام خواهم داد"".
در ادامه این نامه تصریح شده است: با توجه به اینکه سلاح‌های هسته‌ای یک تهدید وجودی برای بشریت و سیاره ما هستند، سنگینی چنین تهدیدی غیرقابل اندازه‌گیری است و هنگامی که از تریبون معتبر مجمع عمومی سازمان ملل مطرح می‌شود، به جامعه بین‌المللی شوک وارد می‌کند. استفاده یا حتی تهدید صرف به استفاده از سلاح‌های هسته‌ای، صرف‌نظر از شرایط، توسط هر کسی، در هر زمان و هر مکان، نقض فاحش قوانین بین‌المللی و به‌ویژه ماهیت منشور (ماده 2 (4) منشور) سازمان ملل متحد است.
ایروانی همچنین در این نامه نوشته است: علاوه بر این، هنگامی که چنین تهدید ستیزه‌جویانه‌ای از رژیم نامشروعی سرچشمه می‌گیرد که به‌طور گسترده به‌دلیل تجاوزات، سیاست‌های آپارتاید و حمایت از تروریسم محکوم شده است و به داشتن زرادخانه سلاح‌های کشتارجمعی در کنار تسلیحات متعارف پیشرفته شناخته می‌شود، این تهدید جدی‌تر و شدیدتر می‌شود و نباید نسبت به صلح و امنیت بین‌المللی و جامعه بین‌المللی بی‌تفاوت یا ساکت ماند.
این نامه می‌افزاید: رژیم اسرائیل بی‌شرمانه از فراخوان‌های مکرر بین‌المللی برای پیوستن به اسناد الزام‌آور قانونی که سلاح‌های کشتارجمعی را ممنوع می‌کند و مانع ایجاد منطقه عاری از سلاح هسته‌ای در خاورمیانه می‌شود، به‌عنوان پیشنهادی که ایران از سال 1974 از آن حمایت کرده است سرپیچی می‌کند، بنابراین این وضعیت نگران‌کننده است.
در ادامه نامه سفیر ایران در سازمان ملل آمده است: ما خواستار پاسخی قوی از سوی جامعه بین‌الملل در سطح وسیع هستیم و شورای امنیت سازمان ملل متحد مسئولیت ویژه‌ای برای محکوم کردن قاطعانه و صریح اظهارات بی‌ملاحظه و خطرناک رژیم اسرائیل دارد و حفظ نظم بین‌المللی و حفاظت از انسانیت جمعی ما، مستلزم تعهد تزلزل‌ناپذیر و اقدام قاطع در پاسخ به چنین تهدیداتی است.
نماینده دائم ایران در این نامه تأکید کرده است: جمهوری اسلامی ایران ضمن محکوم کردن شدید و صریح تهدید خطرناک رژیم اسراییل به استفاده از سلاح هسته‌ای علیه ایران به‌عنوان نقض آشکار هنجارهای الزام‌آور تثبیت‌شده حقوق بین‌الملل، قاطعانه بر حقوق مشروع و ذاتی خود، مطابق با قوانین بین‌المللی و منشور سازمان ملل برای پاسخ قاطع به هرگونه تهدید و اقدام غیرقانونی ناشی از رژیم اسرائیل تأکید و اعلام می‌کند که برای دفاع از امنیت، منافع ملی و مردم خود از اعمال این حقوق دریغ نخواهد کرد.
سفیر ایران از رئیس دوره‌ای شورای امنیت درخواست کرده است که این نامه به‌عنوان سند شورای امنیت ثبت و منتشر شود.

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه گوناگون

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید
منتخب امروز
انجام پروژه های صنعتی به روش فریلنسری

انجام پروژه های صنعتی به روش فریلنسری

  • مطالعات امکان‌سنجی یا طرح توجیهی
  • مطالعات بازار و تجزیه و تحلیل مالی
  • انتخاب خط تولید و پرفرمای ماشین آلات
  • خدمات اخذ استاندارد
  • خدمات طراحی و مهندسی
  • خدمات ثبت شرکت و برند 
سفارش پروژه درخواست همکاری

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته

آمار و اطلاعات مناسب برای رشد و توسعه کسب و کارها

آمار و اطلاعات تجارت،صنعت و اصناف

  • آمار واردات و صادرات از سال 1385 تا کنون به تفکیک کد تعرفه محصول،کشور،گمرک
  • آمار و اطلاعات واحدهای صنعتی فعال و در حال ساخت با امکان جستجو براساس محصول،کد آیسیک و ...
  • اطلاعات 2،500،000 واحد صنفی کشور

تجارت صنعت اصناف

اولین رونمایی فریبا نادری از خواهر زیبایش ! / تا حالا رو نکرده بود ! + عکس