صدور حکم کاشت 520 نهال به جای حبس برای 6 محکوم در دزفول


صدور حکم کاشت 520 نهال به جای حبس برای 6 محکوم در دزفول

رئیس دادگستری دزفول گفت: با آرای صادره جایگزین حبس از سوی یکی از قضات دزفول، ۵۲۰ اصله نهال توسط محکومان در این شهرستان و شهر‌های محل اقامت آنان کاشته می‌شود.

فیصل مزرعه در این خصوص اظهار کرد: امیر طلوعی‌نیا رئیس شعبه ۱۰۲ کیفری دو دزفول، در رسیدگی به برخی پرونده‌های مرجوعه در اقدامی پسندیده و قانونی، محکومان را به جای حبس و جزای نقدی به کاشت نهال محکوم کرد.

به گزارش دادگستری کل خوزستان، وی ادامه داد: استفاده از آرای جایگزین حبس در برخی جرائم از برنامه‌های عملیاتی قوه قضائیه در راستای حفظ حقوق شهروندی، اصل فردی بودن مجازات و سیاست کاهش جمعیت کیفری است که آثار این آراء برای جامعه می‌تواند به مراتب موثرتر از حبس فرد در زندان باشد.

مزرعه گفت: یکی از مجازات‌های در نظر گرفته شده در قانون، انجام خدمات عمومی رایگان است که مجازات مورد نظر بر اساس نیاز جامعه و شرایط متهم تعیین می‌شود.

وی افزود: در شش فقره رأی که در این شعبه صادر شده است، با توجه به تخلفات صورت گرفته از سوی متهمان که اغلب گردشگر بودند، مجازات کاشت نهال در نظر گرفته شد که این احکام باید با نظارت اداره منابع طبیعی دزفول و یا شهرداری‌های محل اقامت محکومان در شهرستان‌های دیگر استان خوزستان اجرا شود.

وی اظهار امیدواری کرد که مجازات‌های در نظر گرفته شده موجب تنبه محکومان و پیشگیری از جرائم مشابه و نیز توجه عموم به حفظ محیط زیست استان خوزستان و استفاده از تفریحات سالم در جامعه شود.

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه حوادث

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته


دیکته سوم ابتدایی همراه با لغات درسها