پرداخت مطالبات گندمکاران باز هم به تعویق افتاد


پرداخت مطالبات گندمکاران باز هم به تعویق افتاد

به گزارش تجارت‌نیوز، داوود منظور، رییس سازمان برنامه و بودجه در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره میزان پرداخت مطالبات گندمکاران، اظهار کرد: در تبصره ۱۴ بودجه حدود ۱۰۴ همت برای خرید گندم پیش‌بینی...

به گزارش تجارت‌نیوز، داوود منظور، رییس سازمان برنامه و بودجه در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره میزان پرداخت مطالبات گندمکاران، اظهار کرد: در تبصره ۱۴ بودجه حدود ۱۰۴ همت برای خرید گندم پیش‌بینی شده بود که ۱۱۰ همت پرداخت انجام دادیم.

وی افزود: خرید زیادی انجام دادیم و باید ۱۵۰ همت پرداخت کنیم که ۴۰ همت باقی مانده است.

پرداخت مطالبات گندمکاران تا آخر مهرماه

وی خاطرنشان کرد: قول داده بودیم تا آخر شهریور تسویه کنیم، ولی مجوزهایی برای جابجایی منابع و بودجه گرفتیم تا منابع را جابجا کنیم و تا آخر مهرماه تمام مطالبات را پرداخت کنیم. برای تاخیر در تحقق وعده هم از گندمکاران عذرخواهی می‌کنیم.

رییس سازمان برنامه و بودجه درباره تهیه برنامه بودجه سال ۱۴۰۳، اظهار کرد: سازمان برنامه و بودجه بخشنامه بودجه ۱۴۰۳ را با امضای رئیس‌جمهورابلاغ و تکلیف همه دستگاه‌ها و زمانبندی انجام آن را مشخص کرده است. ستاد بودجه سازمان برنامه و بودجه هم فعال شده و حدود ۲ ماه است که کار خود را شروع کرده و ۷ جلسه تاکنون داشته است. چارچوب کلی بودجه ۱۴۰۳ آماده شده و در آبان ماه مرحله اول تقدیم بودجه را انجام خواهیم داد. در بخشنامه بودجه تصریح کردیم که بودجه را بر اساس سیاست‌های کلی ابلاغی برنامه هفتم تهیه می کنیم. کلیات لایحه دولت در مجلس رای آورده است بنابراین احکام پیشنهادی ما جاری و ساری خواهد بود.

وی با بیان این‌که «در شش ماه اول امسال ۵۰ هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی تخصیص داده شده است، گفت: پیش‌بینی ما این است که تا آخر سال حداق ۳۰۰ هزار میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی تخصیص دهیم. دلیل اینکه در شش ماه اول سال تخصیص کمتر انجام شده است، این بود که تخصیص‌های اسفند سال گذشته ، حدود ۷۰ هزار میلیارد تومان بود که در حساب دستگاه ها باقی مانده بود که می توانستند تا شهریور هزینه کنند.

منظور تاکید کرد: بودجه جاری نیز حسب رویه انجام می شود و مشکل خاصی نداریم.

وی درباره پیشنهاد وزیر نفت برای تخصیص سهمیه سوخت تاکسی‌های اینترنتی، گفت: این مساله مستقیم به برنامه و بودجه ارتباطی ندارد. اگر وزیر نفت بخواهد مجوز خاصی از شورای اقتصاد بگیرد، باید پیشنهاد خود را ارائه کنند تا آن را در شورای اقتصاد مطرح کنیم. من حضور ذهن نداریم وی پیشنهادی در این زمینه داده باشد

منبع: ایسنا

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه اقتصادی

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید
منتخب امروز

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته


فیلم صفر تا صد بازگرداندن تتلو به ایران ! / شکایت دختر 18 ساله در ایران !