تلاش سازمان برنامه و بودجه برای کاهش مصارف هزینه‌ای در بودجه 1403


تلاش سازمان برنامه و بودجه برای کاهش مصارف هزینه‌ای در بودجه 1403

جانشین رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه معاونت‌های سازمان باید گزارش‌های کتبی خود را در ارتباط با کاهش مصارف هزینه‌ای ارائه دهند، گفت: چرا که قطعا امکان صرفه‌جویی و کاهش مصارف برای تراز کردن بودجه ۱۴۰۳ وجود دارد.

تلاش سازمان برنامه و بودجه برای کاهش مصارف هزینه‌ای در بودجه 1403

به گزارش راهبرد معاصر؛ در دهمین جلسه ستاد تهیه و تدوین لایحه برنامه و بودجه سال 1403 که سه‌شنبه 4 مهرماه 1402 برگزار شد، دو گزارش با موضوع‌های «توسعه الگوی مشارکت عمومی- خصوصی» از سوی معاونت اقتصادی و «راهکارهای پیشنهادی برای کاهش مصارف هزینه‌ای» از سوی امور هماهنگی و تلفیق بودجه ارائه شد.

«رحیم ممبینی»، جانشین رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، در این جلسه گفت: بر اساس بند سوم سیاست‌های کلی برنامه هفتم ابلاغی مقام معظم رهبری، دولت باید ساختار بودجه را از طریق «احصا و شفاف‌سازی بدهی‌ها و تعهدات عمومی دولت و مدیریت و تأدیه بدهی‌ها»؛ «واقعی کردن منابع و مدیریت مصارف دولت و اجتناب از کسر بودجه»؛ «تعیین تکلیف طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام با واگذاری از طریق مشارکت دادن بخش‌های خصوصی و عمومی غیردولتی در طرح‌های عمرانی انتفاعی» و «شفاف‌سازی و ضابطه‌مند نمودن درآمدها و هزینه‌های شرکت نفت و سایر شرکت‌های دولتی در بودجه»، اصلاح کند.

ممبینی در ادامه گفت: لایحه بودجه 1403 می‌بایست با در نظر گرفتن این سیاست‌ها تنظیم شود.

جانشین رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور سپس خواستار تشکیل یک گروه کارشناسی با مسئولیت معاونت اقتصادی سازمان و متشکل از نمایندگان امورهای سازمان و صاحب‌نظران اجرایی و بخش خصوصی برای بررسی موضوع چگونگی قیمت‌گذاری خدمات در پروژه‌های مشمول مشارکت عمومی- خصوصی و ارائه راهکارهای جامع در این زمینه شد.

وی در ادامه گفت: معاونت‌های سازمان باید گزارش‌های کتبی خود را در ارتباط با کاهش مصارف هزینه‌ای ارائه دهند. چرا که قطعا امکان صرفه‌جویی و کاهش مصارف برای تراز کردن بودجه 1403 وجود دارد.

در ادامه این نشست، معاونان و رؤسای امور سازمان برنامه و بودجه کشور به بیان ‌نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند./

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه گوناگون

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید
منتخب امروز

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته


عاشقی زیباترین خانم فوتبالیست جهان به رونالدو / جورجیا جذابتر است یا ماریا !