تاکید سازمان ملل بر تلاش برای تابعیت طالبان از قوانین بین‌المللی


تاکید سازمان ملل بر تلاش برای تابعیت طالبان از قوانین بین‌المللی

رزا اوتونبایوا، نماینده دبیرکل سازمان ملل برای افغانستان در نشست شورای امنیت این سازمان گفت: می‌خواهیم طالبان را به‌سمت رعایت قوانین بین‌المللی و فرهنگ افغانستان سوق بدهیم.

تاکید سازمان ملل بر تلاش برای تابعیت طالبان از قوانین بین‌المللی

به گزارش راهبرد معاصر، نماینده دبیرکل سازمان برای افغانستان در نشست شورای امنیت تأکید کرد که گفتگو با طالبان به‌معنای به‌رسمیت شناختن این گروه نیست. وی افزود: هدف ما این است که طالبان را به‌سمتی ببریم که در راستای قوانین بین‌المللی و فرهنگ افغانستان عمل کند.

فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل در افغانستان روز گذشته در نشست این سازمان برای افغانستان، گفت این گفتگوها نشان می‌دهد که سازمان ملل چقدر تلاش می‌کند تا سیاست طالبان را تغییر دهد.

اوتنبایوا افزود: افغانستان نیم قرن است که در مناقشه و جنگ به‌سر می‌برد و باید اطمینان حاصل شود که درهای گفتگو بسته نمی‌شود.

او با تأکید بر گفتگوهای میان افغان‌ها افزود: «مردم افغانستان به‌ویژه دختران باید بتوانند در یک جامعه صلح‌آمیز زندگی کنند».

وی همچنین از دیدار و گفتگوی نمایندگان کشورهای اسلامی با مقامات طالبان در خصوص حقوق زنان و آموزش دختران و تشکیل حکومت فراگیر استقبال کرد. او اظهار امیدواری کرد که این دیدارها با طالبان ادامه پیدا کند و جامعه جهانی با این گروه تعامل کند.

خانم اوتونبایوا که ریاست دفتر نمایندگی سیاسی سازمان ملل در افغانستان (یوناما) را نیز به‌عهده دارد، افزود که تعامل جامعه جهانی با طالبان توسط کشورهای اسلامی میانجیگری شود./ تسنیم

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه گوناگون

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید
منتخب امروز

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته


معنی شعر باران فارسی چهارم ابتدایی