کریم باقری قید مهاجرت به آمریکا را زد| تحلیل آقا کریم از علت شکست پرسپولیس


کریم باقری قید مهاجرت به آمریکا را زد| تحلیل آقا کریم از علت شکست پرسپولیس

کریم باقری در خصوص شکست پرسپولیس گفت: اخراج زودهنگام خیلی به ضرر پرسپولیس شد مضاف بر اینکه ترابی هم خیلی زود مصدوم شد و مجبور به ترک زمین شد که خیلی به پرسپولیس لطمه زد.

کریم باقری بدون شک یکی از بهترین هافبک‌های تاریخ فوتبال ایران است که در چند سال اخیر به عنوان مربی به لحاظ کاریزما و نقش‌آفرینی خاصی که روی نیمکت قرمزپوشان داشت یکی از پازل‌های موفقیت پرسپولیس در قهرمانی‌های متوالی بود. به همین دلیل با کریم باقری که مدتی بود هیچ خبری از او نبود گفت و گویی اختصاصی داشتیم.

آقا کریم واقعاً دوست داریم نظرتان را به عنوان مربی که سال‌ها برای پرسپولیس زحمت کشیده در رابطه با بازی پرسپولیس مقابل النصر بدانیم؟
به نظرم بازی، بازی خوبی نبود و فکر می‌کنم به خاطر شرایط و حواشی که به دلیل ورود رونالدو و بقیه موارد از جمله زمین بد و کیفیت سکوها و نبود تماشاگر وجود داشت موجب شد تا بازی به لحاظ فنی شرایط خوبی نداشته باشد و متأسفانه پرسپولیس هم تحت تأثیر این موارد باخت بدی را متحمل شود اما نباید ناامید شد.

اما به هر حال حتماً قبول دارید که باخت در ابتدای راه بسیار ناامیدکننده است.
ما باید این را در نظر بگیریم که بازی با النصر اولین و آخرین بازی پرسپولیس نبوده و نخواهد بود و بالاخره برای هر تیمی پیش می‌آید که در یک بازی بازنده باشد. از این دست شکست‌ها را پرسپولیس قبلاً هم تجربه کرده است اما در این بین نکته مهم این است که روی نقاط ضعفشان کار کنند و اشکالاتشان را برطرف کنند البته مسائلی هم در باخت پرسپولیس واقعاً تأثیرگذار بود.

منظورتان چه مسائلی بود؟
من فکر می‌کنم تعطیلی لیگ به ضرر پرسپولیس شد چون در همین عربستان شاهدیم که تیم‌هایش هر سه روز یک‌بار بازی می‌کنند و خیلی آماده به مصاف بازی مقابل نماینده اول کشور ما یعنی پرسپولیس آمدند اما ما لیگمان را بی‌جهت تعطیل کردیم که این مسأله گریبانگیر ما شد و به نظرم خیلی به ما لطمه زد.
در رابطه با اتفاقات بازی و سایر موارد فکر می‌کنید چقدر در شکست پرسپولیس تأثیرگذار بودند؟
اخراج زودهنگام خیلی به ضرر پرسپولیس شد مضاف بر اینکه ترابی هم خیلی زود مصدوم شد و مجبور به ترک زمین شد که خیلی به پرسپولیس لطمه زد. هر چند تیم النصر هم خیلی موقعیت جدی نداشت و شاید ضربه سر رونالدو و یک موقعیت دیگر بود. آنها هم فرصت چندان زیادی نداشتند اما من به پرسپولیس امیدوارم و معتقدم می‌تواند در بازی بعدی جبران کند.
اما به نظر، شما از برنامه‌ریزی فدراسیون و سازمان لیگ خیلی ناراحت هستید؟
بله من معتقدم برنامه‌ریزی فدراسیون و سازمان لیگ به گونه‌ای است که واقعاً به تیم لطمه می‌زند، این برنامه‌ریزی واقعاً به تیم‌های ما خصوصا تیم‌هایی مانند پرسپولیس که درگیر لیگ قهرمانان هستند خیلی ضربه می‌زند. در کشورهای دیگر ما برنامه‌ریزی مرتبی را شاهد هستیم در حالی که در فوتبال ما اصلاً معلوم نیست چه تیمی بازی می‌کند و چه تیمی بازی نمی‌کند که در همه این مسائل هم عدم برنامه‌ریزی دخیل بوده و به خوبی مشهود است.

به نظرتان اگر تماشاگر بود و سرلک هم اخراج نمی‌شد امکان پیروزی پرسپولیس مقابل النصر وجود داشت؟
حضور تماشاگر خیلی مهم است، اخراج سرلک هم تأثیرگذار بود اما باز هم معلوم نبود که اگر این مسائل هم وجود داشت واقعاً چه نتیجه‌ای رقم می‌خورد چون فوتبال بازی است که در آن اتفاقات زیادی رقم می‌خورد و اصلاً هیچکس نمی‌تواند آن را دقیقاً پیش‌بینی کند.
پرسپولیس در قطر قادر خواهد بود که مقابل الدحیل نتیجه بگیرد؟
بازی با الدحیل برای سرخ‌پوشان خیلی اهمیت دارد به همین دلیل بازیکنان باید همه تلاششان را انجام دهند که موفق شوند. به نظرم پرسپولیس توان نتیجه‌گیری مقابل الدحیل را دارد اما در این بین خیلی مهم است که هواداران از پرسپولیس حمایت کنند و کماکان پشت تیمشان باشند.

در رابطه با نحوه استقبال از رونالدو هم خیلی بحث‌های متفاوت مطرح شد. به نظرتان بهتر نبود نحوه استقبال از رونالدو به شکل خوبی انجام می‌شد؟
در همه دنیا استقبال از چهره‌های بزرگ به شکل باشکوهی انجام می‌شود و معمولاً شاهدیم که عده زیادی برای استقبال آنها به محل اقامتشان می‌روند. در اینکه رونالدو هم یکی از بهترین‌های دنیا بوده و هست هیچ شکی وجود ندارد از این رو در همه جای دنیا هم این اتفاق می‌افتد و این هیچ ایرادی را متوجه استقبال‌کنندگان از رونالدو نمی‌سازد اما به نظرم اگر مسئولان هتل طوری برنامه‌ریزی می‌کردند که هواداران می‌توانستند رونالدو را ببینند قطعاً بهتر بود اما گفتم در مجموع استقبال گسترده از رونالدو هیچ اشکالی نداشت.


در رابطه با ضعف خط حمله پرسپولیس و گلزنی که برای سرخ‌پوشان مشکل‌ساز شده چه نظری دارید؟
به هر حال باید یک مهاجم خوب می‌آوردند و در زمانش به این مهم می‌پرداختند.

اما نبیل را آورده‌اند که بعد از کلی کش و قوس به تازگی با او قرارداد منعقد ساختند و معلوم نیست که او چقدر به درد پرسپولیس می‌خورد؟
به هر حال در این خصوص من نمی‌توانم صحبتی داشته باشم چون همه چیز به تصمیم مدیریت و سرمربی تیم بستگی دارد.

هنوز هم برای خیلی‌ها مشخص نیست در حالی که سرمربی پرسپولیس هم خواهان حضورتان در کادر فنی پرسپولیس بود چرا این امر محقق نشد؟
ادامه همکاری و حضورم در پرسپولیس که دست من نبود.

اما به هر حال همه دوستداران فوتبال و خصوصاً پرسپولیس مخالف حذف شما هستند.
این مسأله دست من نیست و به هر شکل ادامه همکاری‌ام در پرسپولیس میسر نشد.

کریم باقری قید مهاجرت به آمریکا را زد| تحلیل آقا کریم از علت شکست پرسپولیس


درست است که به دلیل اتفاقاتی که برایتان رخ داده قصد دارید ایران را برای همیشه به قصد زندگی در امریکا ترک کنید؟
اینها مسائل حاشیه‌ای هستند و فقط شایعه هستند. من هم در ایران زندگی می‌کنم و به هیچ وجه قصد ترک ایران و زندگی در کشور امریکا را ندارم.

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه فوتبال داخلی

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید
منتخب امروز

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته


وزیر خارجه ایران: شورای امنیت تاکنون در ایفای مسئولیت‌ های خود در قبال فلسطین ناکام بود...