سرمایه فصبا به 5 هزار میلیارد تومان می‌رسد/ تولید یک میلیون و 100 هزار تنی صبا فولاد در سال جاری


احسان دشتیانه، مدیرعامل صبا فولاد خلیج فارس در گفتگو با بورس نیوز، اظهار کرد: عرضه اولیه سهام شرکت فولاد خلیج فارس قرار بود به روش صرف سهام انجام شود. یعنی سهامدار عمده برای تامین مالی پروژه فاز دوم ما این اجازه را صادر کرد که سهام را به شیوه...

احسان دشتیانه، مدیرعامل صبا فولاد خلیج فارس در گفتگو با بورس نیوز، اظهار کرد: عرضه اولیه سهام شرکت فولاد خلیج فارس قرار بود به روش صرف سهام انجام شود. یعنی سهامدار عمده برای تامین مالی پروژه فاز دوم ما این اجازه را صادر کرد که سهام را به شیوه صرف سهام وارد بازار سرمایه کنیم. تقریبا ۱۸ درصد سهم به این شکل شناور می‌شود.

وی در خصوص افزایش سرمایه "فصبا" افزود: ۴۵۰۰ میلیارد تومان افزایش سرمایه خواهیم داشت. سرمایه شرکت را ۵۵۰ میلیارد تومان به ۵۰۰۰ میلیارد تومان خواهیم رساند.

وی درباره تولید و صادرات شرکت صبافولاد خلیج فارس ادامه داد: گزارش تولید ۹ ماهه شرکت ۷۸۳ هزار تن بوده و فروش ۹ ماهه شرکت نیز حدود ۱۰ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان بوده است.

مدیرعامل "فصبا" با اشاره به طرح‌های در حال توسعه شرکت بیان کرد: یک طرح توسعه شرکت صبا فولاد خلیج فارس، فاز دو تولید آهن اسفنجی یک واحد احیای ۷۶۰ هزار تنی مگامدول بوده که عملیات اجرایی آن آغاز شده است. زمان این پروژه ۳۶ ماهه است، اما به دلیل زیرساخت‌های مشترک در بازه زمانی ۲۸ تا ۳۰ ماهه آماده بهره برداری خواهد شد. در افق ۱۴۱۰ نیز برنامه تولید ۳ میلیون تن محصول ورق را خواهیم داشت. یعنی تولید فولادسازی و محصول نورد تخت.

دشتیانه درباره رشد تولید شرکت صبا فولاد خلیج فارس گفت: ما رشد تولید ۱۵ درصدی را تا پایان سال جاری نسبت به سال گذشته خواهیم داشت. در نیمه نخست سال جاری رشد تولید ۲۸ درصدی نسبت به ۶ ماه اول سال گذشته داشتیم. در سال ۱۴۰۲، تا پایان سال تقریبا یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن تولید و در سال ۱۴۰۳ به یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن تولید خواهیم رسید.

اشتراک گذاری :

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه اقتصادی

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


منتخب امروز

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته


تعبیر خواب آب در خانه | دیدن پر شدن خانه ای از آب در خواب یعنی چه؟